יום חמישי, 26 אפריל 2018, 00:49
דף הבית    |    אודותינו    |    גיל הזהב    |    נכויות ומגבלויות    |    סיוע לילדים מוגבלים    |    בריאות תראפיה וטיפולים    |    פורומים    |    צור קשר

מוקד טלפוני חינם

073-7020543

חפש
כדי שנוכל לעזור לכם וליקירכם-צרו קשר
שם מלא* :
טלפון* :
נייד :
אימייל :
תוכן :
קוד אבטחה
This Is CAPTCHA Image
 עליה במספר עובדי סיעוד זרים
(עודכן ב: 24/9/2008)
בעוד שבשנת 2006 היו כ-44,178 היתרי העסקת עובדים זרים בתחום הסיעוד בישראל, בשנת 2007 מספר ההיתרים עלה ל-51,744
 מטפלים עובדים זרים יקבלו נקודות זיכוי ממס הכנסה
(עודכן ב: 14/6/2006)
העובדים יהנו מ-2.25 נקודות זיכוי רטרואקטיבית משנת המס 2003 עד שנת המס 2006, עקב העלאת היטל העסקת עובדים זרים
 קרונות דו-קומתיים חדשים יצטרפו למערך הרכבות של רכבת ישראל, ויאפשרו מעתה גישה נוחה יותר לנכים.
(עודכן ב: 13/6/2006)
הראשונים שבהם החלו כבר לפעול והשאר - עד סוף השנה
 נכים יזכו להנחה של 10% ברכבת
(עודכן ב: 13/6/2006)
עד כה ניתנה ההנחה לנכי צה"ל ונפגעי פעולות איבה בלבד. מהיום יהיה זכאי כל נכה ובעל מוגבלות להנחה זו.
 אתר חדש לעמותת ידיים
(עודכן ב: 4/6/2006)
עמותת ידיים הוציאה את הפורטל הראשון לסעד בישראל

ההרשמה לאתר תאפשר לך גישה מלאה למידע שבמערכת, וקבלת עדכונים וחדשות ישירות למייל שלך. ניוזלייטר זה עוסק במגוון נושאים , בתחום הסיעוד, בריאות, מטפלים, וכולל כתבות ומאמרים, עדכונים, טיפים והמלצות, ועוד. המידע אינו כרוך בתשלום וניתן כשרות ללקוחותינו.

 דף הבית  גיל הזהב  גיל הזהב - שרותים כיצד לחפש דיור מוגן  
כיצד לחפש דיור מוגן | כתב/ת: 

עודכן בתאריך: 2/18/2010

 

כיצד לחפש דיור מוגן?

מסגרת דיור מוגן משמעה מגורים באופן עצמאי לבני גיל הזהב, בסביבה שהיא תומכת ובטוחה מבחינה רפואית ומבחינת האבטחה והמיגון.

בתי דיור מוגן בנויים כמתחמים המכילים מרכזי דיור ובהם יחידות דיור עצמאיות בהן מתגוררים הדיירים, וכן מרכזי שירותים המוענקים במקום – מרפאות, מסעדות, שירותי בנק ודואר, חדרי כושר, חדרי חוגים, אולמות ומועדונים.

עד כאן נשמע לכם מתאים לצרכים שלכם? מצוין.
הבעייתיות מתחילה, כבכל תחום, כאשר רוצים לבחור משהו וההיצע גדול.

וההיצע אכן גדול ומדגים מגוון רחב של אופציות – אתם יכולים לבחור בדיור מוגן מפואר ויוקרתי באזור כפרי מרוחק, ולהגשים את משאלת המגורים הנושנה שלכם, או לחילופין, לבחור אולי במסגרת עירונית, ולו רק בכדי להישאר בעיר מגוריכם הנוכחית ולהישאר קרובים לכל מה שאתם מכירים.
אתר ידיים מגיש - מדריך לחיפוש בית דיור מוגן
 
היבטים חשובים בעת בחירת דיור מוגן:
1. הגדרת ציפיות ברורה -
ראשית עליכם לדעת באיזה סוג מגורים אתם מעוניינים? – האם דירה גדולה הכוללת גינה פרטית בפרברים או יחידת סטודיו בעיר מרכזית? האם חשוב לי העיצוב או שתהיה בריכת שחיה מחוממת שאוכל לשחות בה בכל בוקר?
אלו שאלות שאתם חייבים לשאול את עצמכם, משום שכל מסגרת מעניקה שירותים קצת אחרים, ברמה אחרת, וכן אופציות דיור שונות.
 
מה שחשוב בשלב זה הוא לשתף בהחלטה את קרוביכם – מה אומרים הילדים? האם יש לכם חברים המתגוררים כבר בדיור מוגן? מה הרשמים שלהם?
 
 
2. ביצוע סקר שוק מקיף -
איזה אופציות דיור מוגן קיימות בישראל? כל בית דיור מוגן מציע לדייריו גדלים ומפרטים שונים של דירות, במטרה לענות על צורכיכם. אז לאחר שהגדרתם את אותם הצרכים האישיים שלכם, מי מבתי הדיור המוגן יכול להתאים?
בנוסף, אופן התשלום משתנה ממקום למקום וישנם מקומות הדורשים פיקדון – עליכם להתאים את המסגרת שתבחרו ליכולתכם הכלכלית ועל-כן יש לשאול על המסלולים השונים לכניסה לבית כבר בשלב זה.

 
3. למידת ההבדלים שבין מסגרת פרטית ובין רשת ארצית גדולה -
רשתות ארציות גדולות בתחום הדיור המוגן בארץ הן בדרך כלל בעלות וותק בתחום והן איתנות הן מבחינה טיפולית והן מבחינה כלכלית – ראשית, יש להם הניסיון במתן שירותים ומערכות משומנות של צוותים העושים כן ושנית, עצם היותן רשת מהווה להן גב פיננסי בטוח וכנגזרת, הן בעלות יכולות מוגדלות בהענקת שירותים מתקדמים. בין רשתות הדיור המוגן המובילות בישראל ניתן למצוא את דיור מוגן משען - הרשת הגדולה ביותר, אחוזות רובינשטיין, עד 120 ועוד.
כך או כך, וודאו כי לבית אליו אתם נכנסים יש תו תקן.
 
 
4. מציאת דרך תשלום נוחה -
מובאים לפניכם מספר מושגים אשר קשורים למימון הדיור המוגן וחשוב להכירם כבר עכשיו:
 
סל שירותים בסיסי – השירותים אשר בית הדיור המוגן מעניק ללא תשלומים נוספים, אלא מתוקף שייכותכם לבית ועמידה בדמי האחזקה השוטפים שקבע המקום.
 
סל משלים – אותם השירותים אשר חורגים מהסל הבסיסי והם משתנים מבית לבית – זה יכול להיות שירותי מספרה ופדיקור, או ארוחות במסעדת המקום (בדיור מוגן בד"כ אין חדרי אוכל).
 
דמי אחזקה – בכל מסלול כניסה שתבחרו בו, תהיו חייבים לשלם דמי אחזקה שוטפים מדי חודש בחודשו. הסכום כולל את סך השירותים הבסיסיים (סל שירותים).
ישנם מקומות המאפשרים כניסה ללא תשלום ראשוני גבוה, אך אפשרות זו מגדילה בהרבה את דמי האחזקה הקבועים מדי חודש.
 
דמי כניסה – תשלום סכום חד פעמי גבוה בעת הכניסה לבית, אשר נשחק לגמרי עם השנים. הסכום נקבע לפי מספר הקומה של הבית, גודלו וכו'. אין זה מבטל את תשלום דמי האחזקה החודשיים.
 
מסלול פיקדון – תשלום סכום חד פעמי הגבוה פי שניים בד"כ מסכום דמי הכניסה, אך המבטיח שהשחיקה לא תהיה טוטאלית ומשאיר בסופו של דבר משהו ליורשיכם. גם במסלול זה, עדיין משלמים דמי אחזקה שוטפים.
 
ערבויות – בתים רבים דורשים מהדיירים להמציא ערבויות לכך שיבצעו את התשלומים במועדים ובהיקף שנקבעו. בררו זאת מבעוד מועד וחשוב כאן לברר גם מהם הערבויות אותן מבטיח לך בעל הבית?
 
מגורי ניסיון – ההחלטה על מעבר לבית חדש אינה פשוטה, וכיוון שבבתי הדיור המוגן מבינים זאת, רבים מהם מאפשרים לכם להתנסות במגורים אצלם בתשלום (בדרך כלל למשך חודש). אופציה זו תחסוך מכם בעיות שיכולות לצוץ כאשר עוברים למקום מסוים וכעבור זמן מה מבינים שאין הוא המתאים עבורכם – במקרים כאלו יכולים לדרוש מכם לשלם קנס על עזיבה – אל תשכחו לברר על פרטים כגון אלו.
 
כעת, משאתם מכירים את המושגים, תוכלו לשאול בכל מקום בו תתעניינו – מהו סל השירותים הבסיסי אותו אתם מספקים? עבור מה אני משלם אקסטרות? מהו גובה הפיקדון שאתם דורשים? מהם תנאי העזיבה של המקום?
 
 
5. היכרות עם שירותי הבית -
האם ניתן במקום טיפול רפואי? באיזה היקף? - אומנם האוכלוסייה שבבתי דיור מוגן היא מורכבת מאנשים עצמאיים, אך תמיד ישנו סיכוי שהמצב הרפואי או התפקודי ידרדר – הרי אנחנו לא הולכים ונהיים צעירים יותר...
חשוב לדעת אילו שירותים מציעה מרפאת המקום, האם תוכלו לבצע בדיקות או לטרטר עצמכם לקופת החולים שלכם? האם המקום מחזיק דיאטנית המוודאה כי הארוחות שתאכלו הן מאוזנות ובריאות?
 
שאלה חשובה נוספת היא מה קורה כאשר יורדים בתפקוד? אם, חלילה, עוברים למצב סיעודי – מה תהיינה האופציות שיעמדו בפניכם – האם במקום יש גם מחלקה סיעודית נפרדת?
 
 
6. היכרות עם נותני השירותים -
מהי רמת המקצועיות של הרופאים המועסקים בבית? האם הפיזיותרפיסט בעל הכשרה והמלצות? עד כמה אנשי האחזקה והמנהלה אדיבים ושירותיים? – מדי יום אתם תבואו במגע עם כל נותני השירותים השונים וחשוב שיהיו אלו אנשים מסבירי פנים, מכבדי אדם וכן בעלי מסירות לעבודתם.
 
בהקשר זה, דעו כי עובדים מרוצים הם בד"כ עובדים טובים. אם יש בידכם לברר על סוגיה זו – עשו זאת!
 
 
7. פנאי ותרבות -
כחלק מסל השירותים – הבסיסי והמשלים, מציע כל בית דיור מוגן תוכנית חברתית ותרבותית רחבה ומגוונת. החל מחוגי ציור, פיסול, רקמה, גינון או בישול ועד לקונצרטים והצגות, הקרנות סרטים ואף נסיעות מאורגנות לחו"ל.
בהרבה מהבתים פועל וועד דיירים אשר משתתף בהחלטות חשובות לגבי הבית ובכללן החלטות לגבי תוכנית הפנאי וההעשרה שבמקום.
כדאי לברר על מידת המעורבות של הדיירים בקביעת אורחות החיים בבית הדיור המוגן, כך שיתאפשר ביטוי הולם לצורכיכם האישיים.
 
 
 
לסיכום
לאחר ובעת השלמת כל הבדיקות הללו, סמנו לעצמכם כ- 3-4 בתים אופציונאליים ובקרו בהם – הרי מראה עיניים לא משקר:
 
בכל אחד מהמקומות נסו לראות את עצמכם גרים שם - באופן כזה תוכלו להתרשם מרמת הדירות ואופן גימורן ועיצובן, מאיכות השכנים ומשביעות רצונם מהמקום, ממגוון המנות המוגשות במסעדה, מרמת הניקיון הקיימת בבית.
 
בעת הסיורים תוכלו לבחון את כל נושא הנגישות לבית – עד כמה הוא ממוקם במיקום מרכז? האם תנועת התחבורה הציבורית נוחה לשם וכו'.


 בהצלחה!

 
 

 

 חזרה לרשימת המאמרים   הדפס מאמר   שלח לחבר
דף הבית    |    אודותינו    |    גיל הזהב    |    נכויות ומגבלויות    |    סיוע לילדים מוגבלים    |    בריאות תראפיה וטיפולים    |    פורומים    |    צור קשר
ע"י בניית אתרים בניית אתרים  כל הזכויות שמורות לעמותת ידיים Copyright © 2006