יום חמישי, 26 אפריל 2018, 00:43
דף הבית    |    אודותינו    |    גיל הזהב    |    נכויות ומגבלויות    |    סיוע לילדים מוגבלים    |    בריאות תראפיה וטיפולים    |    פורומים    |    צור קשר

מוקד טלפוני חינם

073-7020543

חפש
כדי שנוכל לעזור לכם וליקירכם-צרו קשר
שם מלא* :
טלפון* :
נייד :
אימייל :
תוכן :
קוד אבטחה
This Is CAPTCHA Image
 עליה במספר עובדי סיעוד זרים
(עודכן ב: 24/9/2008)
בעוד שבשנת 2006 היו כ-44,178 היתרי העסקת עובדים זרים בתחום הסיעוד בישראל, בשנת 2007 מספר ההיתרים עלה ל-51,744
 מטפלים עובדים זרים יקבלו נקודות זיכוי ממס הכנסה
(עודכן ב: 14/6/2006)
העובדים יהנו מ-2.25 נקודות זיכוי רטרואקטיבית משנת המס 2003 עד שנת המס 2006, עקב העלאת היטל העסקת עובדים זרים
 קרונות דו-קומתיים חדשים יצטרפו למערך הרכבות של רכבת ישראל, ויאפשרו מעתה גישה נוחה יותר לנכים.
(עודכן ב: 13/6/2006)
הראשונים שבהם החלו כבר לפעול והשאר - עד סוף השנה
 נכים יזכו להנחה של 10% ברכבת
(עודכן ב: 13/6/2006)
עד כה ניתנה ההנחה לנכי צה"ל ונפגעי פעולות איבה בלבד. מהיום יהיה זכאי כל נכה ובעל מוגבלות להנחה זו.
 אתר חדש לעמותת ידיים
(עודכן ב: 4/6/2006)
עמותת ידיים הוציאה את הפורטל הראשון לסעד בישראל

ההרשמה לאתר תאפשר לך גישה מלאה למידע שבמערכת, וקבלת עדכונים וחדשות ישירות למייל שלך. ניוזלייטר זה עוסק במגוון נושאים , בתחום הסיעוד, בריאות, מטפלים, וכולל כתבות ומאמרים, עדכונים, טיפים והמלצות, ועוד. המידע אינו כרוך בתשלום וניתן כשרות ללקוחותינו.

 דף הבית  גיל הזהב  גיל הזהב בריאות, סיוע וטיפולים חרדות נטישה בקרב מבוגרים ובני גיל הזהב  
חרדות נטישה בקרב מבוגרים ובני גיל הזהב | כתב/ת: מערכת וואלה!

עודכן בתאריך: 7/28/2016

ממה נובעת חרדת נטישה בקרב מבוגרים ובני גיל הזהב וכיצד ניתן לטפל פסיכולוגית בתופעה? סיקור מיוחד בנושא.

מרבית האנשים בימנו בכל העולם נוטים לחשוב כי חרדת נטישה היא תופעה ממנה סובלים יותר ילדים, אשר חוששים שהוריהם או קרובי משפחתם יעזבו. אך הנתונים מראים שדווקא מבוגרים סובלים יותר מחרדת נטישה לאורך הזמן ועליהם להתמודד איתה בדרכים מתאימות.

מבוגרים סובלים מחרדת נטישה כתוצאה מסיבות שונות כגון - פרידה מבן או בת זוג אהוב, מוות של אדם קרוב, תהליך רפואי ממושך (אצל מי שסובל מחרדת נטישה או אצל אדם קרוב), הפרעה דו קוטבית, קנאה, אובססיביות, כעס, כישלון במפגשים חברתיים שונים ועוד. חשוב לציין שיש אנשים שחווים חרדת נטישה לא רק מבני אדם אלא גם מבעלי חיים קרובים ואף מחפצים אשר חשובים להם מבחינה רגשית.

כל הגורמים המתוארים כאן, יכולים להוביל להתנהגות קיצונית, החל מהתנתקות מהסביבה הקרובה מתוך רצון להימנע מהתממשות של חרדה זו ועד התנהגות המלווה בבכי, פאניקה וחרדה, התנהגות אובססיבית, ואף הטרדה ומעשי אלימות שונים. הרבה פעמים מבוגר הסובל מחרדת נטישה יאבחן כמי שסובל גם מדיכאון ויגלה סימפטומים שמשפיעים עליו מבחינה פיזית, למשל עלייה בלחץ דם.

דרכי טיפול בחרדת נטישה אצל מבוגרים

על מנת להימנע מחרדת נטישה אצל מבוגר, ישנם מספר דרכים לטפל בסימפטומים ובתחושות שהוא חווה: המעטפת הראשונית היא טיפול פסיכולוגי רגשי. מדובר בטיפול עמוק שכולל ירידה אל פרטי המקרה שגרמו למבוגר לחוש חרדת נטישה, ועם התחושות שהוא חווה ביום יום כתוצאה מכך. בתחילת הטיפול ינסה המטפל לרכוש את אמונו של המטופל ולאחר מכן הוא יתחיל איתו תהליך איטי על מנת להבין בדיוק ממה הוא סובל ומדוע, וינסה למצוא דרכים שונות שמטרתן להתגבר על החרדה. מדובר בטיפול ארוך, מקיף שיורד לפרטי פרטים.

לצד הטיפול, ייתכן מאוד שהמטפל יציע למטופל להיעזר בתרופות שונות שמיועדות להרגיע אותו. השימוש בתרופות אלו יתאפשר אחרי סדרה של פגישות ותוך המלצה של פסיכיאטר. מטרת התרופות היא להרגיע את רמת החרדה, להקל על ההתנהלות היומיומית של המטופל, ולעזור לו לעבור את הטיפול הפסיכולוגי בקלות רבה יותר.

חשוב להבהיר כי טיפול פסיכולוגי בחרדות נטישה בקרב מבוגרים, איננו טיפול של "זבנג וגמרנו". זהו טיפול ארוך טווח, שצריך לרדת לשורש הבעיה בהיבטים שונים. על המטפל לרכוש את אמון המטופל שכן עליו להרגיש בטוח בטיפול, בשביל שהוא יכול להיפתח בפניו. מדובר בטיפול מאוד רגיש. אם המטפל לא יודע לגשת אל המטופל, ולגרום לו לבטוח בו, אזי שהוא יתקשה מאוד להגיע אליו ולגרום לו לדבר איתו בצורה ישירה ואמיתית. אך גם אם יצליח בכך, עליו לגרום למטופל להרגיש שהוא איתו בתהליך ולא מתכוון לעזוב אותו, גם אם המצב עלול להיות קשה ולא נוח. אחרת אותם טריגרים שגורמים לו לחוש חרדת נטישה, עלולים לצוף שוב ולהחזיר את המטופל לאחור. 

* הכתוב לעיל אינו מהווה ייעוץ טיפולי ולא מהווה תחליף לייעוץ מקצועי מותאם.
>> המידע באדיבות צוות האתר orit-zucker.co.il

 חזרה לרשימת המאמרים   הדפס מאמר   שלח לחבר
דף הבית    |    אודותינו    |    גיל הזהב    |    נכויות ומגבלויות    |    סיוע לילדים מוגבלים    |    בריאות תראפיה וטיפולים    |    פורומים    |    צור קשר
ע"י בניית אתרים בניית אתרים  כל הזכויות שמורות לעמותת ידיים Copyright © 2006