יום חמישי, 26 אפריל 2018, 00:44
דף הבית    |    אודותינו    |    גיל הזהב    |    נכויות ומגבלויות    |    סיוע לילדים מוגבלים    |    בריאות תראפיה וטיפולים    |    פורומים    |    צור קשר

מוקד טלפוני חינם

073-7020543

חפש
כדי שנוכל לעזור לכם וליקירכם-צרו קשר
שם מלא* :
טלפון* :
נייד :
אימייל :
תוכן :
קוד אבטחה
This Is CAPTCHA Image
 עליה במספר עובדי סיעוד זרים
(עודכן ב: 24/9/2008)
בעוד שבשנת 2006 היו כ-44,178 היתרי העסקת עובדים זרים בתחום הסיעוד בישראל, בשנת 2007 מספר ההיתרים עלה ל-51,744
 מטפלים עובדים זרים יקבלו נקודות זיכוי ממס הכנסה
(עודכן ב: 14/6/2006)
העובדים יהנו מ-2.25 נקודות זיכוי רטרואקטיבית משנת המס 2003 עד שנת המס 2006, עקב העלאת היטל העסקת עובדים זרים
 קרונות דו-קומתיים חדשים יצטרפו למערך הרכבות של רכבת ישראל, ויאפשרו מעתה גישה נוחה יותר לנכים.
(עודכן ב: 13/6/2006)
הראשונים שבהם החלו כבר לפעול והשאר - עד סוף השנה
 נכים יזכו להנחה של 10% ברכבת
(עודכן ב: 13/6/2006)
עד כה ניתנה ההנחה לנכי צה"ל ונפגעי פעולות איבה בלבד. מהיום יהיה זכאי כל נכה ובעל מוגבלות להנחה זו.
 אתר חדש לעמותת ידיים
(עודכן ב: 4/6/2006)
עמותת ידיים הוציאה את הפורטל הראשון לסעד בישראל

ההרשמה לאתר תאפשר לך גישה מלאה למידע שבמערכת, וקבלת עדכונים וחדשות ישירות למייל שלך. ניוזלייטר זה עוסק במגוון נושאים , בתחום הסיעוד, בריאות, מטפלים, וכולל כתבות ומאמרים, עדכונים, טיפים והמלצות, ועוד. המידע אינו כרוך בתשלום וניתן כשרות ללקוחותינו.

 דף הבית  גיל הזהב  גיל הזהב בריאות, סיוע וטיפולים טיפול סיעודי במסגרת דיור תומך  
טיפול סיעודי במסגרת דיור תומך | כתב/ת: 

עודכן בתאריך: 4/6/2010

  דיור תומך: טיפול סיעודי

דיור תומך הינו חלק ממסגרת דיור מוגן, אך הוא כולל בתוכו השגחה צמודה יותר והתאמה התאמה לצרכים של קשישים שיש להם קושי בתפקוד בחיי היומיום.

הדיור התומך מיועד לקשישים אשר מעוניינים באורח חיים עצמאי ככל האפשר, אך זקוקים למסגרת מסודרת שתעניק להם מענה מתאים לצרכיהם מבחינה רפואית, חברתית וסוציאלית.

טרם תקופת הדיור התומך, קשישים שחיו בגפם בביתם הפרטי או במסגרת הדיור המוגן וסבלו מהתדרדרות בתפקודם, הועברו לבתי אבות לעצמאיים או לסיעודיים.
עם כניסת רעיון הדיור התומך, שיעור הקשישים בבתי האבות החל לרדת מאחר ורבים מן הקשישים העדיפו להמשיך ולגור במסגרת שמעניקה להם עצמאות יחסית מצד אחד אך דאגה לצרכיהם מצד שני.
 
יותר ויותר בתי דיור מוגן מציעים מחלקת דיור תומך ומבינים ששירות זה מעניק ביטחון לקהל לקוחותיהם.
 
עוד בנושא זה - דיור תומך

 

דיור תומך - הצורך בטיפול

קשישים שמתגוררים באופן עצמאי בבתיהם או בדיור מוגן, עלולים לסבול מהתדרדרות במצבם הרפואי עקב הזדקנות טבעית, מחלה, אשפוז, ניתוח וכו', לצערנו מצב זה הינו בלתי נמנע.

למי שחי באופן עצמאי בדירתו, המעבר למסגרת מוסדית סגורה בשילוב עם התדרדרות במצבו הרפואי עלולים להיות מכה קשה. המעבר כרוך בניתוק מהסביבה הטבעית, ויתור על חופש מלא ואף סכנה לטראומה נפשית.

במקרה זה, הדיור התומך מאפשרת מסגרת המעניקה עצמאות וחופש במקביל לדאגה לצרכי הקשיש. המעבר למסגרת שמאפשרת אורח חיים עצמאי בשילוב עם דאגה לצרכיו, מקלה על המעבר ואף יכולה לתרום לאיכות החיים של הקשיש.

כאשר חלה התדרדרות במצבו של דייר בדיור מוגן והוא נזקק לסיוע בפעולות היומיום, המעבר לדיור התומך מונע ממנו את ה"טרטור" בין מוסדות ומשאיר אותו בתוך סביבה מוכרת, המאפשרת לו להמשיך באורח חייו מצד אחד אך מצד שני לקבל את הסיוע לו הוא נזקק.
 
מחקרים רבים הראו כי המעבר בין המוסדות השונים הוא טראומטי מאוד לקשיש ומשפיע באופן משמעותי על אורח חייו.

מה ניתן במסגרת דיור תומך?

במסגרת הדיור התומך ישנה שמירה על אוטונומיה יחסית של הקשיש, בשילוב עם שירותים העונים לצרכיו של כל קשיש וקשיש. השירותים הניתנים מזכירים באופיין את השירותים הניתנים בדיור המוגן אם כי אופיין אישי יותר ונעשה באופן מוגבר בהתאם לצורך של כל קשיש.

השירותים אותם מעניק הדיור התומך כוללים:

  1. השגחה מוגברת ועזרה בביצוע פעולות היומיום על ידי הצוות.
  2. מתן ארוחות.
  3. שירותי ניקיון ותחזוקה: ניקיון של מקום המגורים ושל המרחבים המשותפים.
  4. שירותי אבטחה
  5. שירותי כביסה אישיים.
  6. שירותי רפואה: המצאות של רופא או אחות 24 שעות ביממה. ביצוע חלוקת תרופות וקיומו של מעקב רפואי והתאמת תוכניות טיפול במידת הצורך, שירותי אמבולנס ורפואת חירום
  7. אינטרקציה חברתית: קיום מגוון פעילויות כגון חוגים, מסיבות, סדנאות, הרצאות ועוד.
  8. שירותים נוספים: בחלק מקומפלקסי הדיור ישנם חדרי כושר, ספריות, פינות ישיבה, מינימרקט, בריכה ועוד.
קיימות מסגרות דיור המספקות טיפול סיעודי אישי וצמוד בדירת המגורים בדיור התומך. זהו למעשה תחליף לאשפוז סיעודי, המאפשר חיים בסביבה עצמאית ופעילה.
 
המסגרות מספקות טיפול סיעודי מלא לפי צרכיו של הקשיש, תוך שמירה על עצמאות הקשיש. הקשיש למעשה מעסיק מטפל סיעודי צמוד שמתגורר עימו במסגרת הדיור התומך.

אין ספק שהדיור התומך הינה המסגרת האידיאלית להתגורר בה במצב של צורך בסיוע סיעודי, אך יחד אם זאת עלות השהות בה היא גם הגבוהה ביותר ואינה ממומנת בידי המדינה. למתקשים לשאת בעלויות אלה או למי שמצבו הרפואי אינו מאפשר לו להנות מן האינטרקציה החברתית המוצעת, יתכן וכדאי לבדוק אפשרויות של אשפוז בבית אבות סיעודי. במקרה כזה ניתן לקבל עזרה במימון על ידי המדינה.

 חזרה לרשימת המאמרים   הדפס מאמר   שלח לחבר
דף הבית    |    אודותינו    |    גיל הזהב    |    נכויות ומגבלויות    |    סיוע לילדים מוגבלים    |    בריאות תראפיה וטיפולים    |    פורומים    |    צור קשר
ע"י בניית אתרים בניית אתרים  כל הזכויות שמורות לעמותת ידיים Copyright © 2006