יום חמישי, 26 אפריל 2018, 00:40
דף הבית    |    אודותינו    |    גיל הזהב    |    נכויות ומגבלויות    |    סיוע לילדים מוגבלים    |    בריאות תראפיה וטיפולים    |    פורומים    |    צור קשר

מוקד טלפוני חינם

073-7020543

חפש
כדי שנוכל לעזור לכם וליקירכם-צרו קשר
שם מלא* :
טלפון* :
נייד :
אימייל :
תוכן :
קוד אבטחה
This Is CAPTCHA Image
 עליה במספר עובדי סיעוד זרים
(עודכן ב: 24/9/2008)
בעוד שבשנת 2006 היו כ-44,178 היתרי העסקת עובדים זרים בתחום הסיעוד בישראל, בשנת 2007 מספר ההיתרים עלה ל-51,744
 מטפלים עובדים זרים יקבלו נקודות זיכוי ממס הכנסה
(עודכן ב: 14/6/2006)
העובדים יהנו מ-2.25 נקודות זיכוי רטרואקטיבית משנת המס 2003 עד שנת המס 2006, עקב העלאת היטל העסקת עובדים זרים
 קרונות דו-קומתיים חדשים יצטרפו למערך הרכבות של רכבת ישראל, ויאפשרו מעתה גישה נוחה יותר לנכים.
(עודכן ב: 13/6/2006)
הראשונים שבהם החלו כבר לפעול והשאר - עד סוף השנה
 נכים יזכו להנחה של 10% ברכבת
(עודכן ב: 13/6/2006)
עד כה ניתנה ההנחה לנכי צה"ל ונפגעי פעולות איבה בלבד. מהיום יהיה זכאי כל נכה ובעל מוגבלות להנחה זו.
 אתר חדש לעמותת ידיים
(עודכן ב: 4/6/2006)
עמותת ידיים הוציאה את הפורטל הראשון לסעד בישראל

ההרשמה לאתר תאפשר לך גישה מלאה למידע שבמערכת, וקבלת עדכונים וחדשות ישירות למייל שלך. ניוזלייטר זה עוסק במגוון נושאים , בתחום הסיעוד, בריאות, מטפלים, וכולל כתבות ומאמרים, עדכונים, טיפים והמלצות, ועוד. המידע אינו כרוך בתשלום וניתן כשרות ללקוחותינו.

 דף הבית  גיל הזהב  גיל הזהב זכויות חוקים ומוסדות מדריך לקיום צוואה  
מדריך לקיום צוואה | כתב/ת: 

עודכן בתאריך: 3/8/2014

עיקרון הבסיס בדיני הירושה בישראל, הוא כי חלוקת רכושו של הנפטר מבוצעת בהתאם לרצונו האחרון, ככל שהדבר אפשרי. מאחר ובמרבית המקרים, רצון זה בא לידי ביטוי במסגרת צוואתו האחרונה של הנפטר, ובמידה והצוואה עומדת בכללים הרלוונטיים, כפי שנקבעו במסגרת חוק הירושה, מערכת המשפט בישראל מכירה בצוואה כמסמך בעל תוקף משפטי, אשר מגדיר את אופן חלוקת רכושו של הנפטר.

מסיבה זו, קיימת חשיבות רבה להבנה כיצד מתבצע התהליך, אשר במסגרתו ניתן תוקף משפטי לרצונו האחרון של הנפטר, כפי שמנוסח בצוואתו.

איך מגישים בקשה לקיום צוואה?

על מנת להעניק תוקף משפטי לצוואתו האחרונה של הנפטר, יש ראשית להגיש בקשה לקיום צוואה, המוכרת בעיקר בשם "צו קיום צוואה". את הבקשה יכול להגיש כל אחד מהמוטבים המוזכרים בצוואה, או כל אדם אחר, אשר יש לו אינטרס בהוצאת הצוואה לפועל.

את הבקשה יש להגיש במשרדי הרשם לענייני ירושה, כאשר על הבקשה לכלול את טופס הבקשה עצמו, המאומת כחוק על ידי עורך דין צוואות מוסמך. בנוסף, על המבקש לצרף את הצוואה המקורית, תעודת פטירה רשמית של המוריש, אישור בדבר שליחת הודעה לכלל המוטבים המוזכרים בצוואה אודות הגשת הבקשה, וכן אישור תשלום אגרת פתיחת תיק, כפי שנקבעה בחוק. את הבקשה עצמה, ולרבות כלל המסמכים המוזכרים, יש להגיש בארבעה העתקים (מקור+3 העתקים). חשוב לציין, כי רק בשעה שכלל המסמכים הנדרשים מוגשים כדין, הטיפול בבקשה מתחיל.

ומה לאחר הגשת הבקשה?

לאחר שהבקשה מוגשת, והרשם לענייני ירושה מאשר כי הבקשה אכן הוגשה בהתאם לנוהל, ובצירוף כלל המסמכים הרלוונטיים, באחריותו של הרשם לענייני ירושה לפרסם הודעה רשמית בעיתונות וברשומות המשפטיות, וזאת על מנת לאפשר לכל אדם המבקש לערער על תוקפה המשפטי של הצוואה, להגיש את התנגדותו.

יש לציין בהקשר זה, כי פרק הזמן המינימאלי הקבוע בחוק לצורך הגשת התנגדויות לצו קיום הצוואה עומד על 14 יום. עם זאת, מערכת המשפט בישראל לרוב אינה מדקדקת "על קוצו של יוד", ונוטה לאשר גם התנגדויות שהתקבלו במועד מאוחר יותר, וזאת במידה והשיהוי בהגשת ההתנגדות נובע מנימוק סביר.

בשלב זה, ובמידה ולא מוגשות התנגדויות להוצאת הצו, הבקשה מועברת לידיו של האפוטרופוס הכללי, וזאת לשם בחינתה לגופה. במרבית המקרים, האפוטרופוס מאשר בשלב זה את הבקשה, ומוציא את צו קיום הצוואה המבוקש, מה שמעניק לצוואה תוקף משפטי מוחלט.

לעומת זאת, בכל מקרה בו מוגשת התנגדות להוצאת הצו, ובין אם על ידי גורם חיצוני כלשהוא או על ידי האפוטרופוס הכללי עצמו, הדיון בבקשה מועבר באופן מידי לבית המשפט לענייני משפחה, כאשר בשלב זה, האפוטרופוס הכללי אינו מהווה עוד ערכאה משפטית בסוגיה, וסמכות הדיון מוענקת במלואה לבית המשפט לענייני משפחה, אשר בסמכותו לאשר או לדחות את הבקשה. 

 

 חזרה לרשימת המאמרים   הדפס מאמר   שלח לחבר
דף הבית    |    אודותינו    |    גיל הזהב    |    נכויות ומגבלויות    |    סיוע לילדים מוגבלים    |    בריאות תראפיה וטיפולים    |    פורומים    |    צור קשר
ע"י בניית אתרים בניית אתרים  כל הזכויות שמורות לעמותת ידיים Copyright © 2006