יום חמישי, 26 אפריל 2018, 00:42
דף הבית    |    אודותינו    |    גיל הזהב    |    נכויות ומגבלויות    |    סיוע לילדים מוגבלים    |    בריאות תראפיה וטיפולים    |    פורומים    |    צור קשר

מוקד טלפוני חינם

073-7020543

חפש
כדי שנוכל לעזור לכם וליקירכם-צרו קשר
שם מלא* :
טלפון* :
נייד :
אימייל :
תוכן :
קוד אבטחה
This Is CAPTCHA Image
 עליה במספר עובדי סיעוד זרים
(עודכן ב: 24/9/2008)
בעוד שבשנת 2006 היו כ-44,178 היתרי העסקת עובדים זרים בתחום הסיעוד בישראל, בשנת 2007 מספר ההיתרים עלה ל-51,744
 מטפלים עובדים זרים יקבלו נקודות זיכוי ממס הכנסה
(עודכן ב: 14/6/2006)
העובדים יהנו מ-2.25 נקודות זיכוי רטרואקטיבית משנת המס 2003 עד שנת המס 2006, עקב העלאת היטל העסקת עובדים זרים
 קרונות דו-קומתיים חדשים יצטרפו למערך הרכבות של רכבת ישראל, ויאפשרו מעתה גישה נוחה יותר לנכים.
(עודכן ב: 13/6/2006)
הראשונים שבהם החלו כבר לפעול והשאר - עד סוף השנה
 נכים יזכו להנחה של 10% ברכבת
(עודכן ב: 13/6/2006)
עד כה ניתנה ההנחה לנכי צה"ל ונפגעי פעולות איבה בלבד. מהיום יהיה זכאי כל נכה ובעל מוגבלות להנחה זו.
 אתר חדש לעמותת ידיים
(עודכן ב: 4/6/2006)
עמותת ידיים הוציאה את הפורטל הראשון לסעד בישראל

ההרשמה לאתר תאפשר לך גישה מלאה למידע שבמערכת, וקבלת עדכונים וחדשות ישירות למייל שלך. ניוזלייטר זה עוסק במגוון נושאים , בתחום הסיעוד, בריאות, מטפלים, וכולל כתבות ומאמרים, עדכונים, טיפים והמלצות, ועוד. המידע אינו כרוך בתשלום וניתן כשרות ללקוחותינו.

 דף הבית  גיל הזהב  גיל הזהב - עזרה בבית כיצד נקפיד על נהיגה בטוחה בגיל הזהב?  
כיצד נקפיד על נהיגה בטוחה בגיל הזהב? | כתב/ת: 

עודכן בתאריך: 1/30/2015

 

10 טיפים לנהיגה בטוחה

גם אם הדבר נשמע מוגזם, נהיגה בכל כלי רכב שקולה לשימוש בנשק חם. כאשר נוהגים על פי כללי הבטיחות וכאשר נמנעים מהתנהגות פזיזה או בלתי אחראית, אפשר להפחית למקסימום את התאונות ואת האסונות.

למרות שלא ניתן לשלוט על כל מה שנעשה בדרך ויש בהחלט גם גורמים שאינם בשליטת הנהג, אפשר בהחלט לעשות הרבה מאוד בכדי לחזור הביתה בשלום. כשירות לציבור, בחרנו לאסוף כמה טיפים חשובים, עשרה במספר, אודות נהיגה בטוחה.

1.      נהיגה ועייפות – אנשים רבים יותר מאי פעם מדווחים כיום על מחסור בשעות שינה ועל עייפות מצטברת. חשוב לזכור – נהיגה ועייפות הם שילוב מסוכן ואפילו קטלני. במצב של עייפות, האינסטינקטים איטיים, זמן התגובה מתארך, קל לפספס סימנים שונים בדרך וכאשר חלילה נרדמים – התוצאה יכולה להיות אסון של ממש. לכן, מומלץ מאוד להימנע מנהיגה במצב של עייפות. כאשר חשים עייפים חשוב מאוד לעצור להתרעננות, לשתיית קפה ואכילה של חטיף או ארוחה קלה.

2.      לא מתנתקים מהסביבה – אין ספק שהמזגן ובקרת האקלים מאפשרים לשמור על פנים הרכב נעים יותר, הן בקיץ החם והן בחורף הקר. עם זאת, יש לזכור שחלונות סגורים עשויים לגרום לנהג שלא להבחין ברעשים חריגים, בצפירות, באותות חשובים. לכן, מומלץ להשאיר חלון פתוח מעט – זה מסייע לשים לב לסביבה בצורה טובה יותר.

3.      תרופות -  אם אתם נוטלים תרופות שימו לב האם הן פוגעות בעירנות והאם השילוב שלהם עלול לפגוע ביכולת הנהיגה. התייעצו עם הרופא לגבי כל תרופה ותופעות הלוואי שלה.

4.      עקיפה זהירה - עקיפות יש לבצע כדין, על פי הכללים ובזהירות. לפני ובמהלך העקיפה יש לשים לב היטב לנעשה בדרך, לעשות שימוש במראה ולהימנע מעקיפה מהצד הימני. במידה ויש ספק אם ניתן להשלים את העקיפה בבטחה, כדאי להימנע מכך.  

5.      עוצרים ונזהרים - כאשר נאלצים לעצור לצד הדרך, בשל תקלה, תקר או מכל סיבה אחרת, חשוב לעשות זאת נכון ובזהירות. חשוב להעמיד את הרכב כך שלא תהיה הפרעה לתנועה, ועדיף בשולי הדרך. בנוסף, כאשר עוצרים לצד דרך ראשית או בין עירונית יש לזכור להפעיל איתות, לעשות שימוש במשולש אזהרה וללבוש אפוד זוהר.

6.      זה לא לטלפון - שימוש בטלפון סלולארי בזמן הנהיגה מסוכן מאוד. חשוב לשים לב לעובדה שמחקרים מוכיחים שגם השימוש בדיבורית איננו מנטרל את הירידה בקשב המופנית לשיחה. עדיף להימנע משיחות או משליחת הודעת ככל האפשר.

7.      שמירת מרחק – כלל מוכר זה חשוב מאוד בכל מצב והוא נכון שבעתיים בתנאים של ראות לקויה ומזג אוויר סוער. כאשר שומרים על מרחק נכון ניתן להימנע מתאונות ומפגיעות מיותרות ואף קטלניות.

8.      תקינות הרכב - תמיד חשוב לנהוג ברכב תקין, לשים לב לרעשים חשודים במנוע, להקפיד למלא לחץ אוויר בגלגלים ולא לדלג על טיפולים תקופתיים. תאונות רבות שנגרמו לכאורה בשל פגם טכני יכלו להימנע אם הרכב היה מטופל בצורה טובה יותר.

9.      ביטוח מתאים - אל תוותרו על ביטוח רכב הכולל ביטוח חובה וביטוח מקיף ומומלץ להרחיבו גם לחילוץ וגרירה.

10.  לסיום – אם שותים לא נוהגים! אלכוהול, אפילו במנות קטנות פוגע באופן משמעותי ביכולת לנהוג בבטחה. הוכח שגם מנות אלכוהול קטנות פוגעות ביכולת לנהוג בטוח. נהג תורן או שימוש בתחבורה ציבורית יכולים בהחלט להציל חיים.

 חזרה לרשימת המאמרים   הדפס מאמר   שלח לחבר
דף הבית    |    אודותינו    |    גיל הזהב    |    נכויות ומגבלויות    |    סיוע לילדים מוגבלים    |    בריאות תראפיה וטיפולים    |    פורומים    |    צור קשר
ע"י בניית אתרים בניית אתרים  כל הזכויות שמורות לעמותת ידיים Copyright © 2006