יום חמישי, 26 אפריל 2018, 00:53
דף הבית    |    אודותינו    |    גיל הזהב    |    נכויות ומגבלויות    |    סיוע לילדים מוגבלים    |    בריאות תראפיה וטיפולים    |    פורומים    |    צור קשר

מוקד טלפוני חינם

073-7020543

חפש
כדי שנוכל לעזור לכם וליקירכם-צרו קשר
שם מלא* :
טלפון* :
נייד :
אימייל :
תוכן :
קוד אבטחה
This Is CAPTCHA Image
 עליה במספר עובדי סיעוד זרים
(עודכן ב: 24/9/2008)
בעוד שבשנת 2006 היו כ-44,178 היתרי העסקת עובדים זרים בתחום הסיעוד בישראל, בשנת 2007 מספר ההיתרים עלה ל-51,744
 מטפלים עובדים זרים יקבלו נקודות זיכוי ממס הכנסה
(עודכן ב: 14/6/2006)
העובדים יהנו מ-2.25 נקודות זיכוי רטרואקטיבית משנת המס 2003 עד שנת המס 2006, עקב העלאת היטל העסקת עובדים זרים
 קרונות דו-קומתיים חדשים יצטרפו למערך הרכבות של רכבת ישראל, ויאפשרו מעתה גישה נוחה יותר לנכים.
(עודכן ב: 13/6/2006)
הראשונים שבהם החלו כבר לפעול והשאר - עד סוף השנה
 נכים יזכו להנחה של 10% ברכבת
(עודכן ב: 13/6/2006)
עד כה ניתנה ההנחה לנכי צה"ל ונפגעי פעולות איבה בלבד. מהיום יהיה זכאי כל נכה ובעל מוגבלות להנחה זו.
 אתר חדש לעמותת ידיים
(עודכן ב: 4/6/2006)
עמותת ידיים הוציאה את הפורטל הראשון לסעד בישראל

ההרשמה לאתר תאפשר לך גישה מלאה למידע שבמערכת, וקבלת עדכונים וחדשות ישירות למייל שלך. ניוזלייטר זה עוסק במגוון נושאים , בתחום הסיעוד, בריאות, מטפלים, וכולל כתבות ומאמרים, עדכונים, טיפים והמלצות, ועוד. המידע אינו כרוך בתשלום וניתן כשרות ללקוחותינו.

 דף הבית  גיל הזהב  גיל הזהב - עזרה בבית סיוע של מטפלים זרים לקשישים הלוקים בטרשת נפוצה   
סיוע של מטפלים זרים לקשישים הלוקים בטרשת נפוצה  | כתב/ת: דגן לוינזון

עודכן בתאריך: 11/17/2009

על טרשת נפוצה

טרשת נפוצה היא מחלה כרונית הפוגעת במערכת העצבים המרכזית. מאפיין המחלה תלוי במיקום הרקמה הטרשית במערכת העצבים. המחלה מתחילה בקרב אוכלוסיות צעירות (החל מגיל 30) ומחמירה עם השנים.

התסמינים: הלוקים בטרשת נפוצה סובלים מבעיות של חולשת שרירים, בעיות קואורדינציה, ראייה מטושטשת, הפרעות בדיבור, שיתוק וכו'. 

למידע נוסף: טרשת נפוצה באתר multiplesclerosis.org.il

הסיוע הנדרש: המחלה מתקדמת באופן אקראי ובכך יוצרת חוסר וודאות לגבי העתיד. כל יום מציב אתגרים תפקודיים חדשים הדורשים התאמה טיפולית לסעד התואם את הבעיה.
חולה במצב מתקדם של טרשת נפוצה דורש סעד בכל פעולות חייו, ממקלחת ועד הכנת אוכל ואכילתו וכן עזרה שיקומית כריפוי בעיסוק ופיזיותרפיה.

הפתרון: על-אף מראה החרפתן של הבעיות הנובעות ממחלת הטרשת הנפוצה, במיוחד עם התקדמות והחמרת המחלה, אין הכרח לוותר על אורך חיים תקין (עד כמה שמתאפשר בהתאם למצב, כמובן). 
בעזרת מטפל עובד זר בעל יכולות גבוהות ומקצועיות של עזרה סיעודית וטיפולית וניסיון בתחום זה, ניתן להתגבר על המכשולים ולנהל חיים תקינים ונורמאליים, במסגרת האפשרי כמובן, בקרב הקהילה המוכרת ולצד בני המשפחה והאנשים הקרובים,תוך שמירה על הכבוד העצמי.

האמצעים: בהתאם לדרגת הנכות שלו, אדם שלקה בטרשת נפוצה זכאי לקבל סיוע מהביטוח הלאומי ויחד עם יכולת מימון פרטית, להשיג לעצמו עובד זר מנוסה כמטפל או מטפלת פרטית ל-24 שעות ביממה.

"ידיים": מעניקה ייעוץ חינם ומלווה את המשפחה ויקירם שלקה בטרשת נפוצה בשלבי תהליך הסיעוד והשיקום. הצוות המקצועי והמתנדבים המנוסים במקרים של טרשת נפוצה יסייעו בהליכים להשגת סיוע מביטוח לאומי ואישור להבאת מטפל או מטפלת עובדת זרה.
לאחר השגת האישורים אנו נבחר את המטפל הזר המתאים ביותר לסעוד את יקירכם. המטפל/ת הזר/ה יסייע בכל הפעילויות היום יומיות כרחצה והכנת אוכל וכן בפעילויות השיקומיות להן הו נזקק.
השאיפה של "ידיים" היא לעזור ליקירכם להמשיך לחיות כחלק מהקהילה ולנהל חיים תקינים ונורמאליים ככל האפשר. עזרה מקיפה זו תסייע לא רק למטופל אלא אף תאפשר לכם, בני המשפחה, לנהל חיים שקטים מעט יותר ונינוחים.

כדי לקבל מידע נוסף על מטפלים עובדים זרים בתחום הסיעוד של הלוקים בטרשת נפוצה וכדי לקבלת מידע וייעוץ חינם לגבי זכאות בביטוח לאומי - צרו קשר

 חזרה לרשימת המאמרים   הדפס מאמר   שלח לחבר
דף הבית    |    אודותינו    |    גיל הזהב    |    נכויות ומגבלויות    |    סיוע לילדים מוגבלים    |    בריאות תראפיה וטיפולים    |    פורומים    |    צור קשר
ע"י בניית אתרים בניית אתרים  כל הזכויות שמורות לעמותת ידיים Copyright © 2006