יום חמישי, 26 אפריל 2018, 00:52
דף הבית    |    אודותינו    |    גיל הזהב    |    נכויות ומגבלויות    |    סיוע לילדים מוגבלים    |    בריאות תראפיה וטיפולים    |    פורומים    |    צור קשר

מוקד טלפוני חינם

073-7020543

חפש
כדי שנוכל לעזור לכם וליקירכם-צרו קשר
שם מלא* :
טלפון* :
נייד :
אימייל :
תוכן :
קוד אבטחה
This Is CAPTCHA Image
 עליה במספר עובדי סיעוד זרים
(עודכן ב: 24/9/2008)
בעוד שבשנת 2006 היו כ-44,178 היתרי העסקת עובדים זרים בתחום הסיעוד בישראל, בשנת 2007 מספר ההיתרים עלה ל-51,744
 מטפלים עובדים זרים יקבלו נקודות זיכוי ממס הכנסה
(עודכן ב: 14/6/2006)
העובדים יהנו מ-2.25 נקודות זיכוי רטרואקטיבית משנת המס 2003 עד שנת המס 2006, עקב העלאת היטל העסקת עובדים זרים
 קרונות דו-קומתיים חדשים יצטרפו למערך הרכבות של רכבת ישראל, ויאפשרו מעתה גישה נוחה יותר לנכים.
(עודכן ב: 13/6/2006)
הראשונים שבהם החלו כבר לפעול והשאר - עד סוף השנה
 נכים יזכו להנחה של 10% ברכבת
(עודכן ב: 13/6/2006)
עד כה ניתנה ההנחה לנכי צה"ל ונפגעי פעולות איבה בלבד. מהיום יהיה זכאי כל נכה ובעל מוגבלות להנחה זו.
 אתר חדש לעמותת ידיים
(עודכן ב: 4/6/2006)
עמותת ידיים הוציאה את הפורטל הראשון לסעד בישראל

ההרשמה לאתר תאפשר לך גישה מלאה למידע שבמערכת, וקבלת עדכונים וחדשות ישירות למייל שלך. ניוזלייטר זה עוסק במגוון נושאים , בתחום הסיעוד, בריאות, מטפלים, וכולל כתבות ומאמרים, עדכונים, טיפים והמלצות, ועוד. המידע אינו כרוך בתשלום וניתן כשרות ללקוחותינו.

 דף הבית  נכויות ומגבלויות  זכויות חוקים ומוסדות זכויות רפואיות של נכים  
זכויות רפואיות של נכים | כתב/ת: 

עודכן בתאריך: 9/17/2011

נכים - רשימת זכויות רפואיות

בישראל חיים כיום עשרות אלפי נכים. הנכות נגרמת בנסיבות שונות (מלידה, מפציעה, פגיעה בצבא או בעבודה, או מחלות שונות), ורמת הפגיעה ביכולת התפקוד של הנכים משתנה מאדם לאדם.
 
המוסד לביטוח לאומי, ומשרד הבריאות דרך קופות החולים, הם האחראים להענקת זכויות רפואיות וטיפולים לאנשים נכים מטעם המדינה. אחת הבעיות במימוש זכויותיהם הרפואיות של הנכים, היא שרבים לא יודעים שהם זכאים להטבות שונות, ועל כן לא פועלים על מנת להשיגן ולממשן. חברות מימוש זכויות רפואיות פועלות למיצוי הזכויות שלכם - על פי המפורט במאמר זה.
 

מה מגיע לנכים?

במדינת רווחה כמדינת ישראל, נכים זכאים לשיוויון על פי החוק, ועל מנת להשיג שיוויון זה נדרשת החברה לבצע התאמות מיוחדות עבור הנכים. לדוגמא, החוק כיום קובע הסדרת נגישות לנכים בכסאות גלגלים לכל בית עסק, גם עם עלות ההסדר הזה גבוהה.
 
למרות זאת, מצבם הגופני והבריאותי של הנכים מונע מהם פעמים רבות לחיות ולתפקד כאחד האדם, והם זקוקים להטבות, הקלות וסיוע נוסף על מנת להשוות את תנאי חייהם לאלה של אנשים בריאים.
 
על כן, מקצה המדינה דרך גופים שונים סיועים שונים עבור אנשים נכים. על מנת לקבל את הסיוע נדרשים הנכים לעבור ועדות רפואיות הקובעות אחוזי נכות, ולאחר מכן לדרוש מהגופים השונים את ההטבות המגיעות להם.
 

זכויות רפואיות

 
קופות החולים חייבות לבטח כל אדם, ללא תנאים מקדימים, וכך גם כאשר מדובר באדם נכה. הטיפולים אותם חייבות קופות החולים להעניק למבוטחיהן קבועים בחוק הבריאות הממלכתי, ונאכפים על ידי משרד הבריאות. יחד עם זאת, יכולות הקופות לקבוע את האופן בו ינתנו הטיפולים (למשל- האם במרפאה מקומית, מרפאת חוץ או בבית חולים). זכויות רפואיות כוללות תמיכה כספית ותמיכה רפואית :

1. קצבת נכות: קצבת הנכות ניתנת על ידי ביטוח לאומי לאנשים שלא יכולים להשתכר יותר מ-25% מהשכר הממוצע במשק בעקבות הנכות. ועדות רפואיות מטעם הביטוח הלאומי קובעות את מתן ואת גובה קצבת הנכות.

2. קצבת נכות מעבודה או קבצת אובדן כושר עבודה: ניתנת כאשר הפגיעה שגרמה לנכות התרחשה בעבודה, באופן זמני או קבוע.

3. קצבת נכות צבאית או של נפגעי פעולות איבה: ניתנת על ידי משרד הבטחון, ותקפה גם לנכות נפשית.

4. תמיכה במתן שירותים מיוחדים: נכים שאינם מסוגלים לדאוג לעצמם וזקוקים לעזרה בפעולות יומיומיות כגון אכילה, שמירה על היגיינה ועשיית צרכים, יכולים לקבל סיוע מהביטוח הלאומי להעסקת מטפל, אח סיעודי או עובד זר. קופות החולים וביטוחי הבריאות מעניקים קצבת סיעוד לאנשים שיכולת התפקוד שלהם נפגעה לתקופות מוגבלות.

5. קצבת ניידות: נכים שסובלים מבעיות ניידות (בדרך כלל עקב פגיעה בגפיים התחתונות) זכאים לתמיכה או מימון ברכישת מכשירי ניידות (כמו כסא גלגלים או קביים). כמו כן, קיימות הטבות הכוללות מתן תו נכה לרכב (המאפשר, למשל, חנייה בכל מקום) והנחה ברכישת רכב. בנוסף, משתתף משרד הבריאות בעלות תיקונם של מכשירי ניידות חשמליים.

6. פטור ממס הכנסה ניתן לנכים מעל 90%.

7. פטור מהשתתפות עצמית: בקופות החולים נהוג לגבות השתתפות עצמית ממטופלים אשר מגיעים באופן חד פעמי לביקור אצל רופא מקצועי, מכון מיוחד (כגון מכוני פיזיותרפיה או מכוני הדמייה), או מרפאת חוץ. נכים אשר מגיעים למקומות אלה באופן קבוע, זכאים לפתור מהשתתפות עצמית בעלות הטיפולים הנ"ל.

8. פטור מלא או חלקי מהשתתפות עצמית ברכישת תרופות הנמצאות בסל התרופות: בדרך כלל מטופלים משלמים סכום מסויים עבור כל תרופה שרוכשים. נכים מקבלים פטור מהשתתפות זו כאשר הם רוכשים תרופות קבועות הדרושות לטיפול בעקבות הנכות.
 
 

 חזרה לרשימת המאמרים   הדפס מאמר   שלח לחבר
דף הבית    |    אודותינו    |    גיל הזהב    |    נכויות ומגבלויות    |    סיוע לילדים מוגבלים    |    בריאות תראפיה וטיפולים    |    פורומים    |    צור קשר
ע"י בניית אתרים בניית אתרים  כל הזכויות שמורות לעמותת ידיים Copyright © 2006