יום שני, 19 פברואר 2018, 15:58
דף הבית    |    אודותינו    |    גיל הזהב    |    נכויות ומגבלויות    |    סיוע לילדים מוגבלים    |    בריאות תראפיה וטיפולים    |    פורומים    |    צור קשר

מוקד טלפוני חינם

073-7020543

חפש
כדי שנוכל לעזור לכם וליקירכם-צרו קשר
שם מלא* :
טלפון* :
נייד :
אימייל :
תוכן :
קוד אבטחה
This Is CAPTCHA Image
 עליה במספר עובדי סיעוד זרים
(עודכן ב: 24/9/2008)
בעוד שבשנת 2006 היו כ-44,178 היתרי העסקת עובדים זרים בתחום הסיעוד בישראל, בשנת 2007 מספר ההיתרים עלה ל-51,744
 מטפלים עובדים זרים יקבלו נקודות זיכוי ממס הכנסה
(עודכן ב: 14/6/2006)
העובדים יהנו מ-2.25 נקודות זיכוי רטרואקטיבית משנת המס 2003 עד שנת המס 2006, עקב העלאת היטל העסקת עובדים זרים
 קרונות דו-קומתיים חדשים יצטרפו למערך הרכבות של רכבת ישראל, ויאפשרו מעתה גישה נוחה יותר לנכים.
(עודכן ב: 13/6/2006)
הראשונים שבהם החלו כבר לפעול והשאר - עד סוף השנה
 נכים יזכו להנחה של 10% ברכבת
(עודכן ב: 13/6/2006)
עד כה ניתנה ההנחה לנכי צה"ל ונפגעי פעולות איבה בלבד. מהיום יהיה זכאי כל נכה ובעל מוגבלות להנחה זו.
 אתר חדש לעמותת ידיים
(עודכן ב: 4/6/2006)
עמותת ידיים הוציאה את הפורטל הראשון לסעד בישראל

ההרשמה לאתר תאפשר לך גישה מלאה למידע שבמערכת, וקבלת עדכונים וחדשות ישירות למייל שלך. ניוזלייטר זה עוסק במגוון נושאים , בתחום הסיעוד, בריאות, מטפלים, וכולל כתבות ומאמרים, עדכונים, טיפים והמלצות, ועוד. המידע אינו כרוך בתשלום וניתן כשרות ללקוחותינו.

 דף הבית  סיוע לילדים מוגבלים  בריאות, סיוע וטיפולים בתי חולים לילדים  
בתי חולים לילדים | כתב/ת: 

עודכן בתאריך: 10/17/2011

בתי חולים לילדים

 
בעבר הייתה ההתייחסות לילדים בדיוק כמו אל "מבוגרים קטנים", בית חולים שניידר למשל אף חרט על דגלו לנהוג להפך ולהתייחס אל ילדים לא כמבוגרים אלא כאל ילדים קטנים ולהימנע מהקשר של אחר דווקא בשל ההכרה בשוני הגדול בין ילדים ומבוגרים בכל מובן, נפשי ופיזי, וכן מתוך השוני של ילדים וצרכיהם בזמן מחלה וההתמודדות מולה.

בארץ קיימים כמה בתי חולים המיועדים לילדים בלבד. בתי החולים הללו מעניקים שירותים רפואיים ייחודיים לילדים מגיל לידה ועד גיל 16 בדרך כלל. בניגוד לבתי החולים "הרגילים" בתי החולים לילדים מעסיקים סגל רפואי גדול ורחב שמורכב רובו ככולו ממומחים בתחום מסויים כמו נפרולוגיה, אורולוגיה או קרדיולוגיה של ילדים. נישה זו מאפשרת טיפול יסודי ומקצועי יותר עם גישה אחרת ואמצעים פיזיים שונים מאלו של הטיפול במבוגרים. הבדלים אלו הפכו את בתי החולים לילדים בארץ ובעולם בכלל לבתי חולים איכותיים ובעלי שם שיש בהם צורך רב וגם הצלחות רבות.

מה הופך בית חולים ל"בית חולים לילדים"?


ייחודם של בתי החולים לילדים ניכר בכל היבט והיבט בבית החולים, מאופי המבנה ועד התנהלות אחרון אנשי הצוות העובדים בו. בתי החולים לילדים צבעוניים ועליזים יותר, על קירות המחלקות ציורי קיר גדולים ותמונות של דמויות חייכניות, המצעים אינם חדגוניים אלא צבעוניים אף הם ובאופן כללי המראה של המחלקות חדרי הטיפול וחדרי הילדים הוא שמח ונחמד ומשרה אווירה רגועה ונעימה.

אפילו המכשירים הרפואיים מותאמים לילדים, ציוד המרתיע ילדים בדרך כלל כמו צינוריות, מזרקים ומחטים למשל עברו תהליך "הנדסת אנוש" והותאמו לילדים, כמוהם גם יתר המכשירים, הרגישות כלפי החרדה של הילדים מהטיפול והשהייה בבית החולים גבוהה מאד וישנו דגש של ממש על הצורך בהפחתת חרדה ובשדרוג כל האמצעים הטיפוליים לטובת הקלה על סבלם של הילדים המטופלים.

אנשי הצוות כאמור הינם רופאים ומטפלים המוכשרים לעבוד עם ילדים ומומחים בתחומם לטיפול בילדים. גם האחיות וכל הסגל הפרא רפואי מתמחה ומתמקצע ברפואת ילדים ולא במבוגרים. כוח עזר נוסף לבתי החולים לילדים הם הליצנים הרפואיים למשל שמתפקדים כמשמחים הרשמיים של הילדים בכל הגילאים, הם מפעילים את הילדים, משחקים ומצחיקים איתם ובגדול מסייעים להפחתת הלחץ והחרדה בזמן הטיפולים.

מלבד הליצנים הרפואיים מתקיים בכל בית חולים מערך שלם של פעילויות חינוכיות והפעלות על בסיס יומי כמעט המתגבר בעיקר בזמן החופשים או החגים ומסייע למלא את הזמן הארוך של השהייה בבית החולים. עבור ילדים המאושפזים תקופות ארוכות ישנו גם מערך לימודי המביא "את בית הספר אל בית החולים", באמצעות מחשבים ומתנדבים זוכים הילדים החולים לשמור על רצף לימודי יחסי מול כיתת הלימוד שלהם.

בתי חולים לילדים בארץ


במרכז ישנם כמה בתי חולים לילדים המספקים שירותים רפואיים מכל הסוגים וגם שירותים מיוחדים כמו טיפול בילדים חולי סרטן, בית החולים לילדים "דנה" בתל אביב, המרכז הרפואי לילדים "שניידר" בפתח תקווה, בית החולים לילדים "ספרא" הממוקם במתחם המרכז הרפואי שיבא בתל השומר.

באזור הצפון ישנו בית חולים אחד לילדים והוא בית חולים מאייר שבמתחם בית החולים רמב"ם בחיפה. המעניק טיפול כוללני בכל תחומי רפואת הילדים. ע"י צוות רפואי ופרא רפואי גדול ומקצועי.

בירושלים ישנו בית החולים "אלין" המשמש מרכז לשיקום ילדים ונוער הסובלים ממגוון מוגבלויות גופניות. בית החולים עוסק באבחון, ושיקום ומציע פתרונות אלטרנטיביים לילדים וטיפולים ייחודיים כגון מרכז ספורט טיפולי וטיפולים הידרו-טראפוטים. מלבד זאת מתקיימים במרכז טיפולים כגון שיקום נשימתי, מרפאות חוץ, גני ילדים ועוד.

 חזרה לרשימת המאמרים   הדפס מאמר   שלח לחבר
דף הבית    |    אודותינו    |    גיל הזהב    |    נכויות ומגבלויות    |    סיוע לילדים מוגבלים    |    בריאות תראפיה וטיפולים    |    פורומים    |    צור קשר
ע"י בניית אתרים בניית אתרים  כל הזכויות שמורות לעמותת ידיים Copyright © 2006