יום חמישי, 26 אפריל 2018, 00:45
דף הבית    |    אודותינו    |    גיל הזהב    |    נכויות ומגבלויות    |    סיוע לילדים מוגבלים    |    בריאות תראפיה וטיפולים    |    פורומים    |    צור קשר

מוקד טלפוני חינם

073-7020543

חפש
כדי שנוכל לעזור לכם וליקירכם-צרו קשר
שם מלא* :
טלפון* :
נייד :
אימייל :
תוכן :
קוד אבטחה
This Is CAPTCHA Image
 עליה במספר עובדי סיעוד זרים
(עודכן ב: 24/9/2008)
בעוד שבשנת 2006 היו כ-44,178 היתרי העסקת עובדים זרים בתחום הסיעוד בישראל, בשנת 2007 מספר ההיתרים עלה ל-51,744
 מטפלים עובדים זרים יקבלו נקודות זיכוי ממס הכנסה
(עודכן ב: 14/6/2006)
העובדים יהנו מ-2.25 נקודות זיכוי רטרואקטיבית משנת המס 2003 עד שנת המס 2006, עקב העלאת היטל העסקת עובדים זרים
 קרונות דו-קומתיים חדשים יצטרפו למערך הרכבות של רכבת ישראל, ויאפשרו מעתה גישה נוחה יותר לנכים.
(עודכן ב: 13/6/2006)
הראשונים שבהם החלו כבר לפעול והשאר - עד סוף השנה
 נכים יזכו להנחה של 10% ברכבת
(עודכן ב: 13/6/2006)
עד כה ניתנה ההנחה לנכי צה"ל ונפגעי פעולות איבה בלבד. מהיום יהיה זכאי כל נכה ובעל מוגבלות להנחה זו.
 אתר חדש לעמותת ידיים
(עודכן ב: 4/6/2006)
עמותת ידיים הוציאה את הפורטל הראשון לסעד בישראל

ההרשמה לאתר תאפשר לך גישה מלאה למידע שבמערכת, וקבלת עדכונים וחדשות ישירות למייל שלך. ניוזלייטר זה עוסק במגוון נושאים , בתחום הסיעוד, בריאות, מטפלים, וכולל כתבות ומאמרים, עדכונים, טיפים והמלצות, ועוד. המידע אינו כרוך בתשלום וניתן כשרות ללקוחותינו.

 דף הבית  בריאות תראפיה וטיפולים  טיפולים חדשים פטריות ברגליים - חיסול פטרת הציפורניים  
פטריות ברגליים - חיסול פטרת הציפורניים | כתב/ת: 

עודכן בתאריך: 3/6/2012

פטריות ברגליים

המאמר בחסות אתר פטריות ברגליים
 
פטריות ברגלים (Tinea pedis) הינה תופעה לא נעימה אשר עלולה, במקרים מסוימים, להוריד את איכות החיים כתוצאה מגרד, מראה לא אסתטי, נפיחות ושלפוחיות. תופעה זו שכיחה כתוצאה מגורמים חיצוניים או פנימיים אשר גורמים להופעת אקזמה ותגובה עורית בין אצבעות הרגליים (במיוחד בכפות הרגליים). בדרך כלל, פטריות ברגליים נפוצות בין האצבעות השלישית והחמישית. יש המייחסים לפטריות ברגליים גורמים עמוקים הנובעים מחסרי הגוף או מחלות נסתרות כמו בדרכי העיכול.

גורמים חיצוניים, אשר עלולים לגרום ולהחמיר את מצב פטריות הרגלים הינם חום ולחות. ולכן, בימי החורף, כאשר הרגל סגורה בנעליים וגרבים ואינה מאווררת, תופעה זו נעשית שכיחה יותר. גם בקיץ, עקב תנאי מזג האוויר המעודד את צמיחת הפטריות בנוסף להליכה ברגלים יחפות באזורים שונים מרחיבה את התופעה למגזרים נוספים. טיפול בפטריות הרגליים הינו חיוני, הן לשם הקלת התסמינים הטורדניים והן לשם מניעת ההתפשטות לציפורניים ולשאר חלקי הרגל.

התסמינים של פטריות ברגליים

ההדבקה בפטרת הרגליים נעשית, לרוב, מהליכה ברגליים חשופות על משטחים ציבוריים כמו למשל בריכות, אולמות, חדרי שירותים ציבוריים ועוד. הפטריות או הנבגים מתיישבים בחריצים הקיימים בלאו הכי באצבעות הרגליים, אלא הם הן נשטפו בצורה יסודית לאחר החשיפה. כמו כן, ייבוש הרגל, באופן שלא ישאיר סימני לחות או רטיבות על העור, יכול אף הוא למנוע את מצב ההדבקה.

לפטריות ברגליים יש מראה אופייני של קילוף העור בין האצבעות, אדמומיות, נפיחות ולפעמים אף כאבים. כמו כן, קילופים אלה מלווים בגרד מטריד וריח רע. תסמינים אלה הופכים להיות מטרידים יותר ואף מסוכנים באנשים עם מערכת חיסון חלשה.
 
בדרך כלל יהיו אלה אנשים אשר חולים במחלות רקע שונות, מחלות המועדות לסיכון כמו למשל סוכרת או בקרב קשישים. לאנשים אלה יש צורך מיוחד בטיפול ברגליים באופן עקבי וקפדני אף יותר מאחרים.

הקשר בין פטריות ברגליים וגיל

שכיחות הפטריות ברגליים עולה עם הגיל עקב גורמים שונים כמו חוסר רגישות ברגליים, שימוש מושך באנטיביוטיקה ועוד. על פי הנתונים המספריים כ- 40% מהקשישים סובלים ברמה זו או אחרת מפטריות ברגליים בדרגות חומרה שונות. הסיכון הכרוך בפטריות ברגליים אצל הקשישים, הוא הירידה בתנגודת החיסונית, כך שיכולים להתלבש על פטריות אלה זיהומים ויראליים שונים.
 
כאשר פטריות ברגליים מופיעות אצל חולי סוכרת, בנוסף לכל התסמינים והסיכונים האחרים הגלומים במחלה זו, הן מהוות סיכון נוסף לחולים אלה. חולים אלה חייבים להיות תחת מעקב של פודיאטר בכדי למנוע גורמים נוספים אשר עלולים להשפיע על מצב בריאותם הכללי.
 
מעבר לטיפולים השונים אשר חיוניים לטיפול בפטרת, כמו משחות שונות, יש להקפיד על היגיינה, רחיצת הרגליים וייבושם בצורה קפדנית. מעבר לכך, רצוי ללכת עם נעליים מאווררות בקיץ, סנדלים או נעל אחרת המאפשרת זאת.

במקרים של קשישים, פעמים רבות, יומלץ על טיפול אגרסיבי יותר לטיפול בפטריות הרגליים, כמו למשל תכשיר הקוטל את הפטרייה, ויכול לאפשר טיפול מהיר ומידי עד כשבוע. תכשיר זה, לעומת המשחות השונות, מאפשר מניעה ארוכת טווח של הפטריות עצמן ושל הסיבוכים ותופעות הלוואי הפוטנציאליות.
 
מעבר לכך הוא נמצא יעיל יותר במלחמה כנגד פטריות חוזרות. מריחת קרמים שונים, אשר יכולים להועיל גם במקרים של יובש בעור, מהווה חלק מן הפתרון.
כמו כן, אפשר להשתמש בתכשירים שונים אשר יבודדו את כף הרגל מהנעל (כמו טלקים למיניהם) או תרופות טבעיות "סבתא" אחרות כמו שמנים ומרקחות. עם זאת, טיפול זה חייב להינתן בשילוב המלצות אופרטיביות אשר יינתנו למטופל, על פי מצבו האישי וההיסטוריה הרפואית הספציפית.
 
מחפשים מידע ואפשרויות טיפול? אתר פטרת ציפורניים מזמין אתכם למצוא את כל המידע

 חזרה לרשימת המאמרים   הדפס מאמר   שלח לחבר
דף הבית    |    אודותינו    |    גיל הזהב    |    נכויות ומגבלויות    |    סיוע לילדים מוגבלים    |    בריאות תראפיה וטיפולים    |    פורומים    |    צור קשר
ע"י בניית אתרים בניית אתרים  כל הזכויות שמורות לעמותת ידיים Copyright © 2006