יום חמישי, 26 אפריל 2018, 00:48
דף הבית    |    אודותינו    |    גיל הזהב    |    נכויות ומגבלויות    |    סיוע לילדים מוגבלים    |    בריאות תראפיה וטיפולים    |    פורומים    |    צור קשר

מוקד טלפוני חינם

073-7020543

חפש
כדי שנוכל לעזור לכם וליקירכם-צרו קשר
שם מלא* :
טלפון* :
נייד :
אימייל :
תוכן :
קוד אבטחה
This Is CAPTCHA Image
 עליה במספר עובדי סיעוד זרים
(עודכן ב: 24/9/2008)
בעוד שבשנת 2006 היו כ-44,178 היתרי העסקת עובדים זרים בתחום הסיעוד בישראל, בשנת 2007 מספר ההיתרים עלה ל-51,744
 מטפלים עובדים זרים יקבלו נקודות זיכוי ממס הכנסה
(עודכן ב: 14/6/2006)
העובדים יהנו מ-2.25 נקודות זיכוי רטרואקטיבית משנת המס 2003 עד שנת המס 2006, עקב העלאת היטל העסקת עובדים זרים
 קרונות דו-קומתיים חדשים יצטרפו למערך הרכבות של רכבת ישראל, ויאפשרו מעתה גישה נוחה יותר לנכים.
(עודכן ב: 13/6/2006)
הראשונים שבהם החלו כבר לפעול והשאר - עד סוף השנה
 נכים יזכו להנחה של 10% ברכבת
(עודכן ב: 13/6/2006)
עד כה ניתנה ההנחה לנכי צה"ל ונפגעי פעולות איבה בלבד. מהיום יהיה זכאי כל נכה ובעל מוגבלות להנחה זו.
 אתר חדש לעמותת ידיים
(עודכן ב: 4/6/2006)
עמותת ידיים הוציאה את הפורטל הראשון לסעד בישראל

ההרשמה לאתר תאפשר לך גישה מלאה למידע שבמערכת, וקבלת עדכונים וחדשות ישירות למייל שלך. ניוזלייטר זה עוסק במגוון נושאים , בתחום הסיעוד, בריאות, מטפלים, וכולל כתבות ומאמרים, עדכונים, טיפים והמלצות, ועוד. המידע אינו כרוך בתשלום וניתן כשרות ללקוחותינו.

 דף הבית  בריאות תראפיה וטיפולים  טיפולים חדשים טיפול בקשיי תפקוד מיני בגיל הזהב  
טיפול בקשיי תפקוד מיני בגיל הזהב | כתב/ת: 

עודכן בתאריך: 8/9/2012

תפקוד מיני בגיל הזהב

אירוני במידת מה כי למרות שלקשיים רבים המתעוררים אצל בני גיל הזהב באשר לתפקודם המיני ישנם כיום פתרונות וטיפולים קונבנציונאלים ומקובלים, בני גיל זה לעיתים נמנעים מפנייה לגורם מטפל בשל מחסומים פסיכולוגיים שונים. המרכז לתפקוד מיני תרם לנו את המידע הבא:
 
ברגע שמחסומים פסיכולוגיים אלה מוסרים, יכולים בני גיל הזהב לפנות לייעוץ וטיפול אצל פסיכולוג באשר להיבטים פסיכולוגיים נוספים אשר מהווים לעיתים גורם מפריע בתיפקודם המיני כדוגמאת: חשש מיצירת אינטימיות מחודשת לאחר אובדן בן או בת הזוג מזה שנים, חשש מגובה ציפיותיו של מושא אהבתם החדש/ה וכן, חוסר נוחות עם השינויים אשר התרחשו בגופם כתוצאה מגילם המתקדם.

בנוסף לטיפול והייעוץ הפסיכולוגי ניתן לטפל בהפרעות ותופעות שונות המופיעות לעיתים בגיל הזהב כדוגמאת חוסר חשק מיני בקרב גברים ע"י מתן תוספים המכיל הורמוני מין גברים כשהמוכר בינהם הוא הטסטוסטרון הידוע כמשפר את החשק המיני והיכולת להגיע לזיקפה.
עם זאת לטיפול זה ישנן תופעות לוואי שיש להיות ערים אליהן כגון ייצור ריבוי כדוריות דם אדומות העלול לגרום ליתר לחץ-דם,להחמרה של מחלה בעורקיים הכליליים ו/או של גידול שפיר של בלוטת הערמונית.

טיפולים לנשים

גם בקרב נשים הטיפול ההורמונאלי נפוץ, למרות שהדעות בנוגע ליעילותו אל מול הסיכונים העלולים להיגרם מהשימוש בו עודן חלוקות. היתרון בטיפול בהורמון האסטרוגן הנשי, הוא בכך שנטילתו כתוסף מפצה על המחסור בהורמון זה ודומיו הנוצר בקרב נשים המגיעות לגיל המעבר בו מתרחשת ירידה משמעותית ברמות ההורמונים הללו. על ידי פיצוי זה, לעיתים מחזיר לקדמותם שינויים רבים שחלו בגוף האישה כתוצאה מהמחסור בהורמונים כגון: ירידה חדה בחשק המיני.
 

טיפול באין אונות

קיימות בשוק קבוצות תרופות רבות המסייעות במקרים של אין-אונות כגון: תרופות מסוג חסמי אלפא או תרופות העובדות על קולטני הדופמין במוח וכמובן, התרופה נפוצת השימוש והמוכרת ביותר- הויאגרה אשר ידועה ביעילותה לטיפול באימפוטנציה מסוגים שונים.
חשוב לדעת כי גם לויאגרה יכולות להיות תופעות לוואי שעלולות להביא לשינוי במינון ולעיתים אף להפסקה מוחלטת של השימוש בתרופה, כמו למשל: כאבי ראש, עור סמוק, בעיות בעיכול, גודש באף, ליקויים בראייה מסוג טישטוש ראייה ורגישות לאור.

בנוסף, חשוב לא פחות לדעת כי לעיתים השימוש בויאגרה אינו מומלץ כלל. לחולים אשר עברו האוטם לבבי ו/או סטרוק מומלץ להימנע מהשימוש בתרופה. בנוסף אליהם למי שיש לו לחץ דם נמוך או מחלה ניוונית של רישתית העין וכן, מי שרופא המליץ לו להימנע מקיום יחסי מין בשל חשש שמצבו הלבבי יחמיר לא מומלץ כלל להשתמש בויאגרה.

סוג נוסף של תכשירים שנמצאו יעילים לטיפול בבעיות זיקפה בקרב גברים הם קרמים ומשחות שונות המכילים חומרים משחררי שרירים חלקים ומרחיבי כלי דם המעודדים את המנגנון המביא להיווצרות הזיקפה. חומרים דומים קיימים בשוק גם בצורת זריקות אך לזריקות אלה ישנן תופעות לוואי אשר לרוב מורידות אותן לתחתית הרשימה של הפתרונות המוצעים למטופל. מ
לבד הכאב המלווה זריקות באשר הן, זריקות המוזרקות ישר לאיבר המין הגברי יכולות לגרום לחבלות מקומיות, ירידה חדה בלחץ הדם, הסמקה של העור, פיברוזיס של הרקמה אליה מוזרק החומר הפעיל ובמקרים מסויימים יכולה להופיע זיקפה מתמשכת של איבר המין שעלולה להיות מלווה בכאב.

הקידמה הטכנולוגית לא קיפחה גם את תחום זה של חיינו ועל כן, פותחו סוגים שונים של עזרים מכאניים המאפשרים לגבר להגיע לזיקפה ע"י מכשיר כיווץ בוואקום ו/או שתלים באיבר המין אשר מאפשרים להגיע לזיקפה.

במידה והסיבה לאימפוטנציה מקורה בכלי הדם באיבר המין, ניתוח הוא לעיתים הפתרון הנכון ביותר.

 חזרה לרשימת המאמרים   הדפס מאמר   שלח לחבר
דף הבית    |    אודותינו    |    גיל הזהב    |    נכויות ומגבלויות    |    סיוע לילדים מוגבלים    |    בריאות תראפיה וטיפולים    |    פורומים    |    צור קשר
ע"י בניית אתרים בניית אתרים  כל הזכויות שמורות לעמותת ידיים Copyright © 2006