יום חמישי, 26 אפריל 2018, 00:48
דף הבית    |    אודותינו    |    גיל הזהב    |    נכויות ומגבלויות    |    סיוע לילדים מוגבלים    |    בריאות תראפיה וטיפולים    |    פורומים    |    צור קשר

מוקד טלפוני חינם

073-7020543

חפש
כדי שנוכל לעזור לכם וליקירכם-צרו קשר
שם מלא* :
טלפון* :
נייד :
אימייל :
תוכן :
קוד אבטחה
This Is CAPTCHA Image
 עליה במספר עובדי סיעוד זרים
(עודכן ב: 24/9/2008)
בעוד שבשנת 2006 היו כ-44,178 היתרי העסקת עובדים זרים בתחום הסיעוד בישראל, בשנת 2007 מספר ההיתרים עלה ל-51,744
 מטפלים עובדים זרים יקבלו נקודות זיכוי ממס הכנסה
(עודכן ב: 14/6/2006)
העובדים יהנו מ-2.25 נקודות זיכוי רטרואקטיבית משנת המס 2003 עד שנת המס 2006, עקב העלאת היטל העסקת עובדים זרים
 קרונות דו-קומתיים חדשים יצטרפו למערך הרכבות של רכבת ישראל, ויאפשרו מעתה גישה נוחה יותר לנכים.
(עודכן ב: 13/6/2006)
הראשונים שבהם החלו כבר לפעול והשאר - עד סוף השנה
 נכים יזכו להנחה של 10% ברכבת
(עודכן ב: 13/6/2006)
עד כה ניתנה ההנחה לנכי צה"ל ונפגעי פעולות איבה בלבד. מהיום יהיה זכאי כל נכה ובעל מוגבלות להנחה זו.
 אתר חדש לעמותת ידיים
(עודכן ב: 4/6/2006)
עמותת ידיים הוציאה את הפורטל הראשון לסעד בישראל

ההרשמה לאתר תאפשר לך גישה מלאה למידע שבמערכת, וקבלת עדכונים וחדשות ישירות למייל שלך. ניוזלייטר זה עוסק במגוון נושאים , בתחום הסיעוד, בריאות, מטפלים, וכולל כתבות ומאמרים, עדכונים, טיפים והמלצות, ועוד. המידע אינו כרוך בתשלום וניתן כשרות ללקוחותינו.

 דף הבית  בריאות תראפיה וטיפולים  טיפולים חדשים טיפול בכאבים כרוניים באמצעות קנביס רפואי  
טיפול בכאבים כרוניים באמצעות קנביס רפואי | כתב/ת: 

עודכן בתאריך: 1/22/2013

מריחואנה רפואית לטיפול בכאב כרוני

כאב הוא תופעה בעלת שתי פנים. מצד אחד, אף אחד מאיתנו לא רוצה שיכאב לו. כשכואב, קשה לנו לחשוב על משהו אחר. כל המודעות שלנו מופנה למה שכואב, לגורם המכאיב, ולאפשרויות שעומדות בפנינו כדי להקל את הכאב.
מצד שני, בדיוק כל אלה הם הגורם לכך שכאב הוא תופעה כל כך חשובה, ושאיננו יכולים לשרוד בלי הכאב. אם לא נדע שנפגענו, ידע שמעביר אלינו הכאב, לא נדע כיצד להמנע מסכנות ולטפל בפגיעה בגוף. אנשים שלא חשים כאב (יש תסמונת כזו), מתים בדרך כלל בגיל צעיר מאוד.
אך לפעמים, המנגנון האבולוציוני- הישרדותי החשוב של הכאב מאבד מחיוניותי. במצבים של כאב כרוני למשל, הסיבה לא תמיד ידועה, וגם אם כן- לא תמיד יש משהו לעשות. קיבלנו את האינפורמציה על הבעיה, ועכשיו נשאר רק כאב סתמי ומטריד. במצבים אחרים הכאב כל כך חזק שאינו מאפשר לנו לעשות שום דבר אחר לאורך זמן, גם אם אנחנו כבר מודעים לבעיה ומטפלים בה. במצבים כאלה, גם הסובלים וגם המטפלים מתחילים לחפש דרכים להפחתת הכאב.

איך מפחיתים כאב?

הדרך המקובלת ביותר להפחתת כאב היא שימוש במשככי כאבים. ישנם משככי כאבים פשוטים, שאפשר לרכוש בכל בית מרקחת, חלקם אפילו ללא מרשם רופא. כאלה הן כל התרופות המבוססות על פרא-צטמול, למשל. במקרים קשים יותר, ישנן תרופות חזקות יותר (כמו אספירין למשל), המצריכות מרשם רופא. בהמשך, ישנן תרופות קשות, פסיכו-אקטיביות. כמו מורפיום. המורפיום משכך את הכאב, בדרך כלל, אך הוא אינו מאפשר לאדם להמשיך בחייו ובתפקודו, ובכך הוא אינו מועיל.

אז מה עושים שיש כאב כרוני או כאב חזק מאוד, ושום דבר לא עוזר?

קנאביס רפואי

בשנים האחרונות הולך ועולה קרנה של שימוש בתרופה קצת משונה- הקאנביס על תוצריו, וביניהם המריחואנה. אנשים שמשתמשים בקאנביס מדווחים על תחושת הקהיה של הגוף, תחושה טובה ונעימה, ירידה בדאגות, ומצב רוח טוב יותר.
כאשר אנשים הסובלים מכאבים חזקים או כרונים משתמשים במריחואנה, רבים מהם מדווחים על הקלה ועל שיפור במצב הכאב שלהם. מריחאונה נמצאת בפקודת הסמים הבלתי חוקיים, ולכן טיפול עצמי שכזה הוא אינו חוקי.

אך כאמור, בשנים האחרונות עולה ההכרה בהשפעתה הטובה והמיטיבה של המריחואנה על מצבם של חולים אלה, ובמדינות שונות, תחת תנאים שונים, ניתן להשתמש במריחואנה באופן חוקי.

איך אפשר להשיג קנאביס רפואי בארץ?

משרד הבריאות ניסח מספר כללים הקובעים מיהם החולים אשר זכאים להשתמש בקנאביס רפואי. הקנאביס מגודל ונמכר על ידי חברות שקיבלו אישור מיוחד לכך- למרות שהחומר שהם מוכרים זהה לחלוטין למריחואנה שנמכרת בכל מקום אחר. כדי להשתמש במריחואנה הרפואית יש צורך לקבל המלצה מרופא מטפל, שיעיד הן על הסבל של החולה, והן על האפשרויות האחרות בהן נעשה שימוש ושאינן רלוונטיות עוד.
השימוש במריחואנה מאושר לחולי סרטן, איידס, אלצהיימר וכאבים כרוניים. החולה עובר ועדה, ומקבל אישור לרכישת הסם, במרשם רופא כמובן.

המצב בישראל לקבלת אישור שימוש

מטופלים המקבלים אישור לשימוש בקנאביס רפואי, מדווחים בדרך כלל על הקלה ועל שיפור משמעותי ביכולתם להמשיך בתפקודם ובחייהם. אך עדיין קיים קושי רב להשיג אישור שכזה. הפרוצדורות הבירוקרטיות, זמני ההמתנה הארוכים, והחוקים הנוקשים, הופכים את המריחואנה הרפואית לקשה להשגה, עדיין. ישנם מטופלים רבים שמתים בכאב ובסבל לפני שהצליחו להשיג את האישור הנכסף. בעייתיות זו נובעת כמובן מכך שחובה על הרשות המבצעת לבדוק שאכן השימוש במריחואנה נעשה מסיבות רפואיות, ולא כצריכת סם להנאה בלבד.

 חזרה לרשימת המאמרים   הדפס מאמר   שלח לחבר
דף הבית    |    אודותינו    |    גיל הזהב    |    נכויות ומגבלויות    |    סיוע לילדים מוגבלים    |    בריאות תראפיה וטיפולים    |    פורומים    |    צור קשר
ע"י בניית אתרים בניית אתרים  כל הזכויות שמורות לעמותת ידיים Copyright © 2006