יום חמישי, 26 אפריל 2018, 00:44
דף הבית    |    אודותינו    |    גיל הזהב    |    נכויות ומגבלויות    |    סיוע לילדים מוגבלים    |    בריאות תראפיה וטיפולים    |    פורומים    |    צור קשר

מוקד טלפוני חינם

073-7020543

חפש
כדי שנוכל לעזור לכם וליקירכם-צרו קשר
שם מלא* :
טלפון* :
נייד :
אימייל :
תוכן :
קוד אבטחה
This Is CAPTCHA Image
 עליה במספר עובדי סיעוד זרים
(עודכן ב: 24/9/2008)
בעוד שבשנת 2006 היו כ-44,178 היתרי העסקת עובדים זרים בתחום הסיעוד בישראל, בשנת 2007 מספר ההיתרים עלה ל-51,744
 מטפלים עובדים זרים יקבלו נקודות זיכוי ממס הכנסה
(עודכן ב: 14/6/2006)
העובדים יהנו מ-2.25 נקודות זיכוי רטרואקטיבית משנת המס 2003 עד שנת המס 2006, עקב העלאת היטל העסקת עובדים זרים
 קרונות דו-קומתיים חדשים יצטרפו למערך הרכבות של רכבת ישראל, ויאפשרו מעתה גישה נוחה יותר לנכים.
(עודכן ב: 13/6/2006)
הראשונים שבהם החלו כבר לפעול והשאר - עד סוף השנה
 נכים יזכו להנחה של 10% ברכבת
(עודכן ב: 13/6/2006)
עד כה ניתנה ההנחה לנכי צה"ל ונפגעי פעולות איבה בלבד. מהיום יהיה זכאי כל נכה ובעל מוגבלות להנחה זו.
 אתר חדש לעמותת ידיים
(עודכן ב: 4/6/2006)
עמותת ידיים הוציאה את הפורטל הראשון לסעד בישראל

ההרשמה לאתר תאפשר לך גישה מלאה למידע שבמערכת, וקבלת עדכונים וחדשות ישירות למייל שלך. ניוזלייטר זה עוסק במגוון נושאים , בתחום הסיעוד, בריאות, מטפלים, וכולל כתבות ומאמרים, עדכונים, טיפים והמלצות, ועוד. המידע אינו כרוך בתשלום וניתן כשרות ללקוחותינו.

 דף הבית  בריאות תראפיה וטיפולים  טיפולים חדשים בני גיל הזהב - אמצו בעל החיים למען הבריאות  
בני גיל הזהב - אמצו בעל החיים למען הבריאות | כתב/ת: 

עודכן בתאריך: 3/8/2009

טיפ לשיפור הבריאות - אימוץ בעלי חיים

מאות אלפי אנשים בארץ מגדלים בעל חיים אחד או יותר. מסתבר שפרט לאושר הרב, השמחה והחברות שבעל חיים מעניק לבעליו, ישנן יתרונות חשובים נוספים לגידול בעל חיים. מחקרים חדשים גילו כי לגידול חיות מחמד השפעה חיובית על בריאות הגוף והנפש של בני גילנו.
 
מספר מחקרים שנערכו בשנים האחרונות גילו כי בני גיל הזהב אשר מגדלים בעלי חיים נהנים ממצב נפשי טוב יותר מאשר אלו  שאינם מגדלים בעלי חיים. המחקרים נערכו על בעלי חיים מסוגים שונים: כלבים, חתולים ותוכים. אנשים שגידלו בעלי חיים טענו שבעל החיים מהווה להם מקור לאושר ולאהבה. עוד הם סיפרו שהם נוהגים לדבר ולשוחח עם בעל החיים, מעשה המקל על הבדידות שלפעמים מאפיינת את החיים בגיל השלישי.
 
המחקרים גם גילו כי לגידול בעלי חיים השפעה חיובית מאד על המצב הבריאותי. בני גיל הזהב אשר מגדלים בעלי חיים נטו פחות לסבול מכאבים שונים המאפיינים בדרך כלל את  גילם. כמו נמצא כי הם חולים פחות במחלות כלי דם ולב.

שיפור הבריאות - איזה בעל חיים לאמץ?

 
אצל מגדלי כלבים נמצא שהמצב הרפואי הינו טוב יותר משל מגדלי בעלי חיים שאינם כלבים. החוקרים ייחסו ממצא זה לעובדה שמגדל  הכלבים נאלצים לטייל עם הכלב מספר פעמים ביום. הליכה ידועה כגורם מונע למחלות לב וכלי דם.
 
מהמחקרים עולה שמאד מומלץ לבני גיל הזהב לאמץ בעל חיים. עם זאת מאד חשוב לקחת בחשבון מספר פרטים: גידול בעל חיים דורש מאמץ והשקעה רבה. אם בריאותכם אינה בשיאה לא מומלץ לאמץ כלב משום שחיה זו דורשת מאמץ רב. במקום כלב, ניתן לאמץ חתול או תוכי שידועים כבעלי חיים תובעניים פחות. אם בכל זאת הוחלט על אימוץ כלב, כדאי לבחור בכלב מבוגר בעל מזג נוח ורגוע.
 

פעילויות עם בעלי חיים

אם אינכם מעוניינים  לגדל בעל חיים ישנם חוגים רבים המיועדים לבני גיל הזהב המשלבים בתוכם פעילות עם בעל חיים. מתנ"סים , מועדונים ומרכזים חברתיים לגיל השלישי הכירו בחשיבות בעלי חיים לבריאות ולכן פתחו חוגים רבים בנושא. ניתן ללטף בעל חיים, ללמוד על בעלי חיים מזנים שונים וליהנות מחברתם במשך מספר שעות בשבוע.
מחקר מפתיע של אוניברסיטת סינסנטי גילה כי במקרה של אנשים הנזקקים לשירותי סיעוד, אין הבדל בין כלב אמיתי חי ונושם לבין כלב מכאני (רובוט) לגבי ההשפעה על בריאותם. מסתבר שכלב מכאני משפיע חיובית על בריאות הנפש והגוף של החולים  הסיעודיים באותה מידה בה משפיע הכלב האמיתי. 
 
במחקר נוסף נמצא כי במקרים רבים כמה ימים לאחר מות הבעלים, נפטר גם בעל חיים משברון לב. מחקר זה מצביע על קשר עמוק מאד בין הבעלים לבעל החיים. מסתבר שההשפעה על בריאות הגוף והנפש היא הדדית - בעל חיים משפיע על בעליו  ואילו הבעלים  משפיע על בעל חיים.
 

טיפול באמצעות בעלי חיים

כיום השימוש בבעלי חיים נפוץ ביותר בתחום הפרה רפואי- טיפול באמצעות בעלי חיים. תחום זה נלמד בקרב מכללות ובתי ספר ברחבי הארץ ונעשה מבוקש ביותר משנה לשנה. טיפול באמצעות בעלי חיים מטפל בקשת רחבה של בעיות רגשיות. 
היעזרות בבעלי החיים במסגרת הטיפול מהווה יתרון רב על פני טיפול בין אישי אשר לא כולל בעלי חיים. בעל החיים הוא יצור המגיב בצורה ספונטנית ועשוי להעניק אהבה ללא גבולות וקבלה מלאה של האדם מבלי לשפוט את המטופל, עובדה זאת יוצרת קרבה וקשר חם בין המטפל, המטופל ובעל החיים. בעל החיים בהיותו מתווך ניטראלי בין המטופל למטפל עוזר בהפגת המתח ובשבירת המחסומים שלעיתים צצים במסגרת טיפול בין אישי. 
 
הטיפול מתבסס על מפגשים ישירים עם בעלי החיים אשר תורמים להעצמת התפקודים המוטורים, התקשורתיים והרגשיים והופכים את המפגשים הטיפוליים לטבעיים, נינוחים ונוחים יותר.  
אם לאחר קריאת הכתבה, חשקה נפשכם באימוץ בעל חיים ישנם מרכזים רבים שישמחו להגשים את חלומכם: צער גידול בעל חיים, מקלטים עירוניים לבעלי חיים ועוד.       
סייעה בהכנת הכתבה ד"ר אירינה יפימוב, מומחית בניתוחי עפעפים - מילוי קמטים לגיל הזהב.
 

 חזרה לרשימת המאמרים   הדפס מאמר   שלח לחבר
דף הבית    |    אודותינו    |    גיל הזהב    |    נכויות ומגבלויות    |    סיוע לילדים מוגבלים    |    בריאות תראפיה וטיפולים    |    פורומים    |    צור קשר
ע"י בניית אתרים בניית אתרים  כל הזכויות שמורות לעמותת ידיים Copyright © 2006