יום חמישי, 26 אפריל 2018, 00:51
דף הבית    |    אודותינו    |    גיל הזהב    |    נכויות ומגבלויות    |    סיוע לילדים מוגבלים    |    בריאות תראפיה וטיפולים    |    פורומים    |    צור קשר

מוקד טלפוני חינם

073-7020543

חפש
כדי שנוכל לעזור לכם וליקירכם-צרו קשר
שם מלא* :
טלפון* :
נייד :
אימייל :
תוכן :
קוד אבטחה
This Is CAPTCHA Image
 עליה במספר עובדי סיעוד זרים
(עודכן ב: 24/9/2008)
בעוד שבשנת 2006 היו כ-44,178 היתרי העסקת עובדים זרים בתחום הסיעוד בישראל, בשנת 2007 מספר ההיתרים עלה ל-51,744
 מטפלים עובדים זרים יקבלו נקודות זיכוי ממס הכנסה
(עודכן ב: 14/6/2006)
העובדים יהנו מ-2.25 נקודות זיכוי רטרואקטיבית משנת המס 2003 עד שנת המס 2006, עקב העלאת היטל העסקת עובדים זרים
 קרונות דו-קומתיים חדשים יצטרפו למערך הרכבות של רכבת ישראל, ויאפשרו מעתה גישה נוחה יותר לנכים.
(עודכן ב: 13/6/2006)
הראשונים שבהם החלו כבר לפעול והשאר - עד סוף השנה
 נכים יזכו להנחה של 10% ברכבת
(עודכן ב: 13/6/2006)
עד כה ניתנה ההנחה לנכי צה"ל ונפגעי פעולות איבה בלבד. מהיום יהיה זכאי כל נכה ובעל מוגבלות להנחה זו.
 אתר חדש לעמותת ידיים
(עודכן ב: 4/6/2006)
עמותת ידיים הוציאה את הפורטל הראשון לסעד בישראל

ההרשמה לאתר תאפשר לך גישה מלאה למידע שבמערכת, וקבלת עדכונים וחדשות ישירות למייל שלך. ניוזלייטר זה עוסק במגוון נושאים , בתחום הסיעוד, בריאות, מטפלים, וכולל כתבות ומאמרים, עדכונים, טיפים והמלצות, ועוד. המידע אינו כרוך בתשלום וניתן כשרות ללקוחותינו.

 דף הבית  בריאות תראפיה וטיפולים  זכויות חוקים ומוסדות תורת המיקרו-טראומה  
תורת המיקרו-טראומה | כתב/ת: מערכת וואלה!

עודכן בתאריך: 7/24/2016

על הכרה משפטית במחלת מקצוע או פגיעה בעבודה לפי תורת המיקרו-טראומה בסיקור המיוחד שלפניכם.

עובדים רבים בישראל סובלים מחוסר יכולת לתפקד כתוצאה מאירוע שנגרם להם בזמן העבודה. הבעיה המרכזית היא כאשר הם אינם יכולים להוכיח שאכן מדובר בתאונת עבודה או מחלת מקצוע, ולכן פותח רעיון משפטי מתאים שנקרא "מיקרו-טראומה".

מבחינת המוסד לביטוח לאומי, שהוא הגורם המוסמך להחליט שאכן נגרמה לנו חבלה בזמן עבודתנו ולכן אנחנו זכאים לפיצויים, יש שני מקרים עיקריים בהם נוגדר כמי שזכאים לכך: המקרה הראשון של "תאונת עבודה" כלומר אירוע חד פעמי שהתרחש בזמן העבודה (על פי החוק זה יכול להיות מהרגע שהיינו בדרכנו לעבודה ועד הרגע שעזבנו אותה); או כתוצאה ממחלת מקצוע, ישנן מחלות שהחוק מגדיר כמחלות שעלולות להיגרם כתוצאה מעבודה. אם אנחנו מוכיחים אחד מהשניים, אנחנו זכאים על פי ביטוח לאומי לקבלת גמלה ופיצוי.

אך מה קורה כשמדובר במקרה אחר? מדובר במחלות שאינן קשורות למחלות מקצוע או להצטברות של פגיעות, כלומר לא תאונה חד פעמית, אשר גורמת לפגיעה מצטברת אשר מונעת איתנו תפקוד מלא ורגיל? עבור מצב כזה קיימת למעשה תורת ה"מיקרוטראומה" - צירוף של מקרים אשר ההצטברות שלהם יוצרת נזק ממשי שמשפיעה על חיינו. אם רוצים להמחיש את זה בצורה ברורה, מדובר על שילוב של תרחישים שונים אשר ביחד יוצרים אירוע אחד גדול שגורם נזק סביבתי רחב.

בין מיקרו-טראומה לקבלת פיצויים על תאונת עבודה

בדיוק כמו שבכל תאונת עבודה או מחלת מקצוע עלינו להוכיח שאנחנו אכן מתמודדים עם מצב שכזה, והדברים התרחשו בזמן או כתוצאה מהעבודה שלנו, כך גם עם מיקרו-טראומה. עלינו להוכיח שאכן אנחנו נאלצים להתמודד עם קשיים שונים, ושאכן הקשיים שאנחנו מתמודדים איתם נוצרו כתוצאה מהעבודה שלנו - יש לציין כי על מנת ולנסות למצות ולקיים את ההליך המשפטי המורכב, נהוג קיים להיוועץ בשירותיהם של עו"ד לענייני תאונות עבודה, אל מול הגורמים והמוסדות הרלוונטים השונים.

הבעיה עם תרחיש של מיקרוטראומה היא, שצריך להוכיח שהצטברות המקרים התרחשה באותו מקום, ושהם צריכים להיות דומים אחד לשני על מנת להוביל למצב שאכן יוכח שמדובר במקרה אחד כולל שנובע כתוצאה מנזק שנגרם בעבודה. לכן אם נניח אנחנו מתמודדים עם בעיות מפרקים ושרירים או בעיות גב למשל, עלינו להוכיח שכל המקרים התרחשו באותו אזור, לא משנה התדירות שלהן, על מנת שיהיה ניתן להוכיח שאכן מדובר במצב של מיקרו-טראומה.

דוגמא אחרת היא, אם אנחנו חוזרים על אותה פעולה שוב ושוב באותו חלק גוף, למשל עם הידיים ועם הרגליים, במקרה כזה קל יותר להוכיח שאכן קיימת פגיעה שנגרמה כתוצאה מהעבודה. במיוחד אם מדובר על פעולה שחוזרת על עצמה במשך שעות, ואדרבא אם היא מבוצעת לאורך תקופה ארוכה.

לסיכום, בשביל להוכיח מצב של מיקרוטראומה עלינו להציג תשתית רפואית שאכן יש לנו בעיה שמשפיעה על שגרת חיינו ותשתית עובדתית שהיא נגרמה כתוצאה מפעולות שביצענו בזמן העבודה. כמובן שכל התשתית שאנחנו מניחים חייבת להיות מגובה בראיות וחוות דעת של מומחים בתחום. 

* הכתוב לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי ולא מהווה תחליף לייעוץ מקצועי מותאם.
>> המידע באדיבות צוות האתר www.glazberg.com

 חזרה לרשימת המאמרים   הדפס מאמר   שלח לחבר
דף הבית    |    אודותינו    |    גיל הזהב    |    נכויות ומגבלויות    |    סיוע לילדים מוגבלים    |    בריאות תראפיה וטיפולים    |    פורומים    |    צור קשר
ע"י בניית אתרים בניית אתרים  כל הזכויות שמורות לעמותת ידיים Copyright © 2006