יום שני, 19 פברואר 2018, 08:12
דף הבית    |    אודותינו    |    גיל הזהב    |    נכויות ומגבלויות    |    סיוע לילדים מוגבלים    |    בריאות תראפיה וטיפולים    |    פורומים    |    צור קשר

מוקד טלפוני חינם

073-7020543

חפש
כדי שנוכל לעזור לכם וליקירכם-צרו קשר
שם מלא* :
טלפון* :
נייד :
אימייל :
תוכן :
קוד אבטחה
This Is CAPTCHA Image
 עליה במספר עובדי סיעוד זרים
(עודכן ב: 24/9/2008)
בעוד שבשנת 2006 היו כ-44,178 היתרי העסקת עובדים זרים בתחום הסיעוד בישראל, בשנת 2007 מספר ההיתרים עלה ל-51,744
 מטפלים עובדים זרים יקבלו נקודות זיכוי ממס הכנסה
(עודכן ב: 14/6/2006)
העובדים יהנו מ-2.25 נקודות זיכוי רטרואקטיבית משנת המס 2003 עד שנת המס 2006, עקב העלאת היטל העסקת עובדים זרים
 קרונות דו-קומתיים חדשים יצטרפו למערך הרכבות של רכבת ישראל, ויאפשרו מעתה גישה נוחה יותר לנכים.
(עודכן ב: 13/6/2006)
הראשונים שבהם החלו כבר לפעול והשאר - עד סוף השנה
 נכים יזכו להנחה של 10% ברכבת
(עודכן ב: 13/6/2006)
עד כה ניתנה ההנחה לנכי צה"ל ונפגעי פעולות איבה בלבד. מהיום יהיה זכאי כל נכה ובעל מוגבלות להנחה זו.
 אתר חדש לעמותת ידיים
(עודכן ב: 4/6/2006)
עמותת ידיים הוציאה את הפורטל הראשון לסעד בישראל

ההרשמה לאתר תאפשר לך גישה מלאה למידע שבמערכת, וקבלת עדכונים וחדשות ישירות למייל שלך. ניוזלייטר זה עוסק במגוון נושאים , בתחום הסיעוד, בריאות, מטפלים, וכולל כתבות ומאמרים, עדכונים, טיפים והמלצות, ועוד. המידע אינו כרוך בתשלום וניתן כשרות ללקוחותינו.

 דף הבית  בריאות תראפיה וטיפולים  עזרה בבית סיוע של מטפלים זרים ללוקים באלצהיימר   
סיוע של מטפלים זרים ללוקים באלצהיימר  | כתב/ת: דגן לוינזון

עודכן בתאריך: 11/17/2009

אלצהיימר - טיפול עם עובד זר סיעודי

התפתחות המחלה

אלצהיימר היא מחלה ניוונית מתקדמת הפוגעת בתאי המוח וגורמת למות התאים ללא התחדשותם. שיעור הלוקים במחלה עומד על כ- 10-15 אחוזים מהאוכלוסייה מעל גיל 65. מדובר במחל הפוגעת בכל רמות התפקוד - בזיכרון, באופי החשיבה ובהתנהגות הכללית.

הלוקים באלצהיימר מאבדים ממש ברגעים ספורים את זהותם ולפיכך אינם מסוגלים בביצוע קשת רחבה של פעילויות אותה ביצעו עד היום - מרחצה באופן עצמאי ועד בישול וכן הלאה. בעצם, המחלה דורשת סיעוד מקיף , אשר ברוב המקרים מוטל על בני הזוג ומשפחתם של הלוקים במחלה.

האופי ההדרגתי של מחלת האלצהיימר מקשה מאוד על המשפחות אשר אינן יכולות להתמודד עם היקף הסיעוד הנדרש עם התקדמות המחלה. בני משפחה רבים אינם עומדים בנטל המשמעותי הזה ומעבירים בכאב לב את יקירם לאשפוז במוסד גריאטרי, מתוך דאגה לשלומם ולבטחונם.


עובד זר סיעודי
 
במקרים מסויימים בעזרת מטפל עובד זר בעל יכולות גבוהות של עזרה סיעודית וטיפולית ניתן להשאיר את יקירכם בבית ובקרב הקהילה והסביבה אותן הוא מכיר ואוהב, ולמנוע ממנו את הנתק מעולמו ולאפשר לו חיים של כבוד.
חולים, משפחות ובני זוג רבים מדחיקים את נושא המחלה בשלבים הראשונים שלה, או שאינם מבינים את החשיבות של הטיפול המוקדם ועם התקדמותה הם מוצאים עצמם חסרי אונים.
במצבו החמור, חולה האלצהיימר וכן משפחתו מתקשים לקבל עזרה סיעודית מאדם זר. לכן רצוי וניתן להתחיל את תהליך ההתאמה ולמצוא את המטפל עובד זר המתאים והמקובל על החולה עוד בשלבים המוקדמים של המחלה. בנוסף, מציאת המטפל המתאים תקל באופן משמעותי על חיי הסובבים את החולה במחלה ע"י הפחתת הנטל ויצרית מעט זמן לפנאי ולחיים רגילים ככל האפשר.

לפי חוק סיעוד, כבר בשלבים הראשונים זכאי אדם החולה באלצהיימר לקבלת סיוע מטעם הביטוח הלאומי (לצד מימונו הפרטי) להשיג לעצמו עובד זר אשר הינו בעל ניסיון כמטפל סיעודי צמוד ל-24 שעות ביממה.

ייעוץ מטעם עמותת "ידיים"

אנו נייעץ לכם ללא תשלום בכל הנוגע להעסקת מטפל סיעודי. נלווה אתכם בתהליך הסיעוד בביתכם, מתחילתו ועד סופו: נסייע לכם בהליכים להשגת סיוע מביטוח לאומי ואישור להבאת מטפל או מטפלת עובדת זרה. לאחר השגת האישורים נסייע בבחירת המטפל הזר המקצועי והמתאים ביותר לסעוד את יקירכם הסובל ממחלת האלצהיימר.  

אם ברצונך לקבל מידע נוסף על מטפלים עובדים זרים בתחום הסיעוד של הסובלים מאלצהיימר או לקבל מידע וייעוץ חינם לגבי זכאות בביטוח לאומי אנא פנה אלינו בטופס - צרו קשר

 חזרה לרשימת המאמרים   הדפס מאמר   שלח לחבר
דף הבית    |    אודותינו    |    גיל הזהב    |    נכויות ומגבלויות    |    סיוע לילדים מוגבלים    |    בריאות תראפיה וטיפולים    |    פורומים    |    צור קשר
ע"י בניית אתרים בניית אתרים  כל הזכויות שמורות לעמותת ידיים Copyright © 2006